Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha gyed mellett dolgozok, a...

Ha gyed mellett dolgozok, a gyedbol is vonjak az szja-t es a fizumbol is? Tb stb? Ez hogy mukodik?

Figyelt kérdés

Most kezdtem dolgozni. Gyedet a regi munkahelyemrol kapom, egy teljesen mas cegnel kezdtem dolgozni. Mi van a levonasokkal? Probaltam a temaban keresgelni, de semmit nem talaltam. Aki tud valaszolni normalisan koszonom!

(Konyvelohoz megyek jovoheten, ot is meg tudom kerdezni majd, de annyira erdekel, hogy nem tudok addig varni)



2018. ápr. 10. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Mindenből vonják az szja-t és a szükséges járulékokat is. Az szja-nak nincs felső határa, minden kereseted 15%-a. A legtöbb járuléknál is így van.
2018. ápr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Így van.

Jelenlegi jogszabályok szerint minden munkabér és keresetpótló juttatás adó és járulék köteles. Ha lenne még 2 munkahelyed, az itt elért jövedelmedből is vonnák a 15% szjat, 10% nyugdíjjárulékot és a 8.5% egészségügyi és munkaerő piaci járulékot.

2018. ápr. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
így-így, mindenből vonnak. Aztán ha be kell menni a kórházba, ott meg fizethetsz, szóval tulajdonképp ahány kereseted van +1 a levonás pl. TBre, és ez így ezek szerint teljesen jól van... :(
2018. ápr. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!