Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen juttatásokra vagyok...

Milyen juttatásokra vagyok jogosult? Ebben az esetben hogy járok jobban?

Figyelt kérdés

6 hetes terhes vagyok, és a fenti kérdésre szeretnék választ kapni. 2013 óta dolgozom, azóta egyszer váltottam munkahelyet. Biztosított voltam/vagyok ez idő alatt.

Jelenleg 4 órás munkában vagyok bejelentve, de nem annyit dolgozom, többit kp-ban kapom. Főnököm megemlítette, hogy mi lenne, ha szülést megelőző 6 hónaptól "átmennék" a családi vállalkozásba, ahol bejelentenének x forintra, így a későbbi állami juttatást jobb átlagból tudják számítani. Kérdésem lenne, hogy jobban járok-e?

Ebben a 6 hónapban, amíg a családi vállalkozásban lennék, a járulékokat természetesen fizetném magam után. Munkahelyemre ugye bejárnék rendesen, de ott hivatalosan nem vagyok jelen. Tehát most ennyivel kevesebb jövedelmem lenne.

Aztán később kérdés, hogy a gyed összege mennyi lenne, mondjuk egy bruttó 200 ezres fizu esetén?

Ha jól tudom csedre, gyedre, szülést követően a "60 ezer forintos" támogatásra, és magzati adókedvezményre vagyok jogosult. Ezeket mikor kell igényelni? Továbbá még annyi, hogy egyetemre is járok levelezőn, erre van esetleg valami támogatás?


2018. ápr. 25. 08:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%
JA a mostani munkahelyen kilép, és átlép a másik cégbe. Ezt a mostani hely javasolta.
2018. ápr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
48%
Ha 30 napnál nem hosszabb a megszakítás,akkor a régi hely is számít.Abban az esetben számítják csak az új bérből,ha a felmondás,és az új munkába állás között több mint 30 nap tellik el.
2018. ápr. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
28%

Mondjuk most hogy igy bele gondolok, akkor ez azt jelentené, hogy a mostani munkahelyed, ahol végül is ténylegesen dolgozol, ezután a csavar utan egy fillert se fizetne utánad (csak neked zsebbe gindolom a megszokott fizud), te meg a másik helyen fizess magad után mindent? Mert ez így elég gázul hangzik.

Férjed nem lenne jogosult gyedre? Mert ha igen, és jó fizuja van (bejelentetten), akkor lehet jobban megérné ha te csak a csedet igényelned, ő meg a gyedet. És az legalább legális lenne.

2018. ápr. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk házasok. Ő minimálbérre van bejelentve.
2018. ápr. 25. 15:15
 15/17 anonim ***** válasza:
57%

Hát ez így nem jó, hogy egyikőtöknek sincs "normális " munkahelye. De ebbe akkor se mennék bele. Nagyon atverés szaga van. Valamilyen formában hasznot akarnak húzni belőled, az biztos. Ha mást nem, akkor amit előbb említettem, hogy egy fillérbe se kerülj nekik.

Ha annyira jót akarnának neked, ők maguk emelnék meg a béred, velük is meg lehetne beszélni, hogy a plusz jarulékot te fizeted. Nem kellene ehhez másik vállalkozás. Szóval nagyon gondoljátok ezt át.

2018. ápr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Mindenképpen átbeszéljük még.
2018. ápr. 25. 15:26
 17/17 anonim ***** válasza:
57%
És én mondjuk meggondolnám, hogy szülés után oda menjek-e vissza. Ha annyira jártas vagy mindenben, lenne jobb lehetőséged is. Már így is kihasználnak. Mindenhez te értesz, de megfizetni mar nem tudnak. Az mindegy mit adnak zsebbe, az ilyen bejelentés csak kdeig óráig jó, de látod mar most is megvan a hátulütője a dolognak. És a jövőben lesz több is. És meg mist terhesen is már egyből szabadulnának tőled.
2018. ápr. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!