Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Akadékoskodó főnökkel mit...

Akadékoskodó főnökkel mit lehet tenni? Az OEP tud segiteni?

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva lejár a GYED a kislányommal. Szóltam a főnökömnek,hogy utána kérem az összes szabadságomat és táppénzre megyek,mert várandós vagyok.Ma hívtam,hogy hány nap szabadságom van erre közölte,hogy nem fizeti ki a szabimat és nem intézi a táppénzemet sem. Az volt az indok,hogy nem volt róla szó,hogy én szülök még egy gyereket. Ha ténylegesen visszamennék dolgozni kifizetné a szabimat,de ugye ez ki van zárva.

Azt mondta,hogy közös megegyezéssel bontsunk szerződést,de akkor -ha jól tudom-a kicsire nem lesz CSED,GYED.

Mit lehet ilyenkor tenni? Az OEP tud segíteni? Az lenne a legjobb ha többet találkoznom sem kellenne vele!

Hihetetlen,hogy ilyen mocsok tud lenni! Évekig dolgoztam neki,6 hónapos terhesen még 12 órát dolgoztam,most meg ennyire nem képes!


2018. ápr. 27. 15:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Egy munkajogi fórumon jobban tudnának segíteni, de leírom amit én tudok.

Semmit ne írj alá mert akkor az összes juttatástól elesel. Nem rúghat ki mert védett vagy. Ha az orvosod táppénzre vesz, akkor ő semmit nem tehet. Az OEP felszólítást küld neki ha nem intézi a papírjaidat—->ehhez viszont nem tudom, hogy neked kell e valamit helezni az OEP-nél de ha felhívod őket biztosan tudnak segíteni!

2018. ápr. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%

Semmit se írj alá, a közös megegyezés ebben az esetben csak neki lenne jó. Ha elbocsát téged, akkor neked a felgyűlt szabik mellett járhat végkielégítés is, nézz utána a neten, hogy hány év után mennyi jár.


A szabi kiadását egy tértivevényes levélben írd meg neki, azt tudod bizonyítani, hogy elküldted neki és köteles lenne rá válaszolni.


Én megkeresnék a helyedben egy munkajogászt, annó hasonló esetben nekem 15e-be fájt és több havi fizetésemet köszönhetem neki.

2018. ápr. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Annyi még, hogy a feldmondási védelem csak akkor él, ha már tájékoztattad a főnöködet a terhességedről. Ezt is érdemes volna egy tértivevényes levélben megtenni még ma, hogy legyen nyoma vitás esetben.
2018. ápr. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nem elég szólni a főnöknek, írásban kell jelezni, hogy szeretnéd a jelenlegi fizetés nélküli szabadságodat megszüntetni, 30 nappal a munkábaállás előtt. Utána a szabadságaidat köteles kiadni, és ha viszed a táppénzes papírt, akkor azt is intézni. Egyébként így többe kerülsz majd neki, mintha gyesre mennél, gondolom azért akadékoskodik.
2018. ápr. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
23%

Remélem, felveszi a beszélgetést, és ha perelsz, megkérdezik az orvosodat is.

Most tudod, hogy kb két hónap múlva baj lesz a terhességeddel? Mert tp ugye akkor jár...

2018. ápr. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
15%

Mai napon küldj neki tértivevényes levelet amiben tájékoztatod arról, hogy kiveszed a szabadságaidat és hogy ismét várandós vagy.


Ez után pedig keress meg egy munkajogászt mert az ilyen büdös paraszt főnökök csak abból értenek, hogyha ügyvédi felszólító leveleket kapnak.


Nyugi, nem csinálhat ellened semmit, a végén mindenképp ő húzza a rövidebbet ha szarakodik a papírjaiddal.

2018. ápr. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Előző vagyok: mondjuk a tp-t én se értem, azt azért okkal szokás kérni és nem hetekre előre tudja az ember, hacsak nem gumigyárban dolgozik veszélyes anyagokkal. Mostantól ne említsd és írásos nyoma se legyen, hogy te ezt így tudod már most...


Másrészt viszont azért ha teheted vedd figyelembe a főnöködet is, aki évekig csenget a semmire, munka nincs elvégezve. Ha nincs akadálya annak, hogy dolgozz, úgy fair, ha igenis visszamész és nem íratod ki magad. Neki persze ez se fog tetszeni, de közös megegyezést ne írja alá és annyi, egyoldalúan nem tehet ki.

2018. ápr. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Tud róla,hogy terhes vagyok,pont ezért akadékoskodik. Azt mondta,hogy minek fizesse ki a szabit amikor úgysem megyek vissza dolgozni.

5-ös,mire lejár a GYED,a szabi,addigra 6 hónapos kismama leszek. Ekkor már kiírnak táppénzre,mivel fizikai munkáról van szó.

2018. ápr. 27. 17:31
 9/16 anonim ***** válasza:
18%
attól, hogy fizikai munka, te még lehetsz egészséges, ez továbbra sem tp.
2018. ápr. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
Bunkó a főnököd. Ne írj alá semmit. A szabadság az jár tetszik vagy nem a főnöködnek. És ha táppènzre vesznek nem is rúghat ki mert védett vagy.
2018. ápr. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!