Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szabadság, táppénz, csed...

Szabadság, táppénz, csed kérdés. Segítene valaki?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz,de muszály leírnom,hogy átlátható legyen.

A kislányommal vagyok itthon GYED-en,közben várandós vagyok. Szeretnénk nagyobb lakásba költözni,ezért a férjem elmenne GYED Extrára. A lányunk 4 hónap múlva lesz 2 éves. Ha én lemondom a GYED-et,a munkahelyen kivenném a szabadságomat és táppénzen lennék amíg a kicsivel nem tudom igényelni a CSED-et. És itt kezdődik a probléma... Ugyanis a főnököm nem akarja kiadni,kifizetni a szabadságomat. Mit tudok tenni? Ha felmondok akkor köteles kiadni,ugye? De akkor,hogy tudok táppénzre menni? Ha a szabadság utolsó napján elmegyek táppénzre,az működőképes?

Valahogy meg kellenne oldani ezt a dolgot. A 4 hónap alatt a férjem max.GYED-et kapná,én viszont csak 60.000-et.Az kb.400ezer plusz,ami egy költözésnél sokat jelent.


2018. ápr. 20. 13:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha felmondasz, se táppénzed, se cseded, gyeded nem lesz a másodikra.
2018. ápr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

ha felmondasz akkor kifizeti a szabadságodat, de akkor nem tudsz táppénzre menni, illetve ahogy az előttem válaszoló írta, nem lesz se CSED se GYED, hiszen a szülés napján nem leszel sehol biztosított!

de nem értem, ha nem akarja kiadni a szabadságodat akkor hogy mennél az utolsó nap táppénre?! :D

2018. ápr. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam,hogy ha felmondok akkor ki kell adnia a szabimat. Vagy rosszul gondolom?
2018. ápr. 20. 14:11
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

Ha felmondasz semmit nem kapsz. Nem szabaddagra kell visdzamenned hanem dolgozni, te kapod a fizud ferj a gyed extrat...

Az azvigazan jelentos osszeg

2018. ápr. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem tudok visszamenni dolgozni,mert a 20 hónapos gyereket nem tudom hova tenni. Bölcsibe nem veszik fel egyik napról a másikra,plusz a beszokatás. Nagyszülők akik még vannak dolgoznak.
2018. ápr. 20. 14:16
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
A felmondás nem megoldás, ezt már fent leírták, ráadásul nem értem, hogy jön ki a 400ezer a 4 hónap alatt. Vagy a te gyeded bruttó 60ezer?
2018. ápr. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A GYED-ünk közti különbség 85ezer,ez megszorozva néggyel 340ezer,plusz az én táppénzem.Az csak lesz 60 négy hónap alatt. Durva számolás volt...
2018. ápr. 20. 14:31
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagy butaság lenne felmondanod ahogy mindenki irta, de te tudod. Sokkal többet buksz hosszú távon mint amit most 4 hónap alatt nyersz.
2018. ápr. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja nyertek ennyit, amit utána el is buktok azzal, hogy nem lesz cseded, plusz fizetheted a tb-d...
2018. ápr. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 babyboom567 ***** válasza:
100%

de ha ekkora a különbség, akkor miért nem vettétek igénybe eddig is a max gyedet?ezt nem értem

(16 hónap x 85000)-te tb-d7000körül,az elég jó pénz lett volna

2018. ápr. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!