Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Párommal babát tervezünk, és...

Párommal babát tervezünk, és olyan a munkám, hogy nagyon nehezen viselném el, az első 3 hónapot. tényleg csak 3 hónaposan lehet elmenni szülési szabira? sajna a táppénz hosszú távon nem menne, mert kirugnak és azt nem akarom.

Figyelt kérdés
Köszönöm a választ.
2008. ápr. 22. 07:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
amint van kiskőnyved mehetsz táppézre.addig meg ne szolj rola senkinek.mit dolgozol?
2008. ápr. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Egyet értek az előttem szólóval! Ne szólj róla senkinek! Ha megvan a kiskönyv, akkor irány szülési szabi! Gratulálok a babának! Remélem nekem is hamarosan összejön már!
2008. ápr. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom honnan veszitek hogy el lehet menni szülési szabira??????????????????????? A szülési szabit a szülés előtt 4 héttel igényelheted a munkáltatónál.Addig csak táppénzre lehet menni. Valaki nagyon rosszul informál titeket erről. Ajánlom mindenki figyelmébe a www.magyarorszag.hu oldalt. Ott minden egyértelműen le van írva. És nem informáljátok egymást hülyeségről.Én a 40.hétbe vagyok, és 4 hete nyújtottam be az igénylő lapot. Táppénzen is csak 13 napot voltam, mert abból nem lehet megélni.
2008. ápr. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. különben a törvény 24 hét szülési szabit ír, amiből 4 hétnek a szülés elött kell lenni. én is szívesen dolgoznék tovább akár 6-7 hónapos korig, csak sajnos 12 órába, éjszaka is nehéz lenne, tudom.így is fáradt vagyok, nemhogy babával.
2008. ápr. 22. 08:40
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen jól olvastad a törvénykönyvet, annyi jár, viszont a szülés előtt 4 héttel igényelheted. Ha úgy érzed hogy nem bírod a melót ne is dolgozz, nincs értelme kockáztatni.Csak azért írtam hogy nem lehet még igényelni, mert nem lehet. Én a 3.válaszóló vagyok.Nem tudom mennyi idős vagy, de kicsit lehet játszani pl a szabival, be mész 1-3 napot melózni csak lazán, és utána kis táppénz, és így tovább.Ha kirúgnak az sem jó.Sok szerencsét.
2008. ápr. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi 3. válaszoló:), remélem valahogy majd sikerül.
2008. ápr. 22. 08:56
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
szia..én 5 hetes vagyok. voltam a házi orvosnál és kiirt táppénzre ...táppénz alatt nem rughatnak ki..menj el minél elöbb ha nem birod..én a fizikai melo miatt mentem el..
2008. ápr. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyégként a táppénz a fizetés hány százaléka a nettó béremnek? ezt tudja valaki?
2008. ápr. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Csak azt tudom én is mondani, mont a 3. választ adó!

Sajnos néhol nem tudják tolerálni a várandóságot.

Kitartás!

2008. ápr. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a táppénz a fizetésed 70%-a
2008. ápr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!