Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munka, iskola újszülött. Most...

Munka, iskola újszülött. Most hogy tovább?

Figyelt kérdés
Tudom nem az én gondom de a nővérem a szivemcsücske. Egy váratlan baba jött a képbe ami júniusban fog megszületni. 21 éves nemrég kezdett el egy új iskolát de a következő félévet már nem kezdi el. A párjával egy hajóépítőnél dolgoznak ahova minden nap oda-vissza 40-40 kilómétert bicikliznek mert még jogsijuk sincs. A falutó amibe laknak kb. 10 kilóméterre laknak és ott van a legközelebbi bolt. Az esküvőt adig kihúzták a listáról. Mostis épp építmeznek. Ti mit tenétek? Mi az elsődleges?

2017. dec. 30. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést. Szerinted mit kéne tenniük? Mi a probléma?


Dolgozik, amíg tud. Terhesen is lehet biciklizni amíg nem megterhelő számára és az egyensúlyát nem befolyásolja. Igen, 40 km-t is, teljesen függetlenül attól, hogy más nem terhesen se bír ennyit.

Utána táppénz ha kell, majd csed, gyed.


Iskolával ugyanez. Csinálja ha tudja, utána halaszt.


Házasodni 2 tanúval is lehet 0 forintért.

2017. dec. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%

Házasodni nem lehet 0 forintból. Az anyakönyvvezetőnek kell fizetni egy alapdíjat, és ha valaki valamilyen speciális dolgot akar pl. nem az anyakönyvi hivatalban esküdni, hanem a Balatonparton, ahova ki kell vonulnia az anyakönyvvezetőnek és a segédnek, akkor az plusz extra.

Nekünk templomi nem volt, csak az anyakönyvi hivatalban adtak össze, és az alap díj volt talán 30.000 forint körül. De már pontosan nem emlékszem.


A házasságkötést nem fizeti az állambácsi.


A kérdésre válaszolva pedig jó lenne, ha apuka letenné a jogsit és vennének egy autót, mert így csak szívatják magukat, hogy kint élnek a sztyeppén, minden bolttól, segítségtől távol.

2017. dec. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Én elvetettem volna.
2017. dec. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
97%

2es, mi két tanúval, a kijelölt napon esküdtünk a hivatalban. Pont 0 forintért.


Amúgy meg lehet oldani szerintem. Táppénz?

2017. dec. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha dolgozik, utána kap majd pénzt. Ha ennyire nem ügyeltek a védekezésre, és bevállalták a babát, az az ő dolguk, de azzal tisztában kell lennie a nővérednek, hogy baba mellett nehéz tanulni. Nem lehetetlen, meg lehet valósítani, de akkor vagy a gyerek mellett lesz, vagy tanul. Gondolom, inkább a gyereket választja, de akkor pár évig mondjon le a tanulásról.
2017. dec. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!