Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tegyek, ha a húgom rosszul...

Mit tegyek, ha a húgom rosszul tanul és a szüleim nem húzzák felfele, nem noszogatják?

Figyelt kérdés
Ő 5. osztályos és nagyon rosszul tanul, én 9.-es vagyok és majdnem kitűnő. Beskatulyázták, hogy majd lesz fodrász vagy edző, így nem is érzi, hogy tanulnia kéne, vagy hogy sokra vihetné. Mit tudnék tenni, mint a nővére? Elrontják...

2018. jan. 17. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Jól megvered ha nem tanul és kész 😁


Nem a te gyereked, szrd le, nem neked lesz rosszabb a jövőben

2018. jan. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Segíts neki.
2018. jan. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Magyarázd el neki az anyagot, biztos nem ért valamit. Vagy azt, h mennyit kell dolgoznia egy fodrásznak, hogy egyedül meg tudjon élni belőle.
2018. jan. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
De hadd tegyem hozzá,hogy ez egyáltalán nem a te felelősséged, és ne érezd magad rosszul miatta. Te gyerek vagy, nem az apja/anyja.
2018. jan. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én igaz idősebb vagyok hugom meg most 8.-os szüleim csomo szakmába bele akarták kényszerìteni , amit én is jól tudok , hogy ki nem állhatja . Amikor én mentem érte suliba a kocsiban beszélgettünk , hogy hajtson rá a tanulásra és ha valamelyik szakma tetszik neki és érzi magában a kedvet is hozzá akkor szoljon én meg le beszélem szüleinkel . Én idén költözök németországba és azon aggodok , hogy mi lesz vele itt . Igaz tudja ő is meg szüleink is , hogy nyáron ha szeretné akkor ki jöhet hozzánk ugymond nyaralni azaz világot látni . Mivel tudom , hogy nagyon be jön neki csomó ország így ezzel motiválom , hogy ne adja fel .

Szüelinkel amiota az eszemet tudom nem voltunk nagyon sehol még az országon bellül sem csak rokonoknál itt-ott . Én azt javaslom , hogy beszélgess vele , hogy ő milyen szakmát szeretne és támogsad benne akár tanulással akár beszélgessetek a szüleitekkel .

19F

2018. jan. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Átérzem a helyzetet, velem is volt hasonló. Az unokahúgomat egyáltalán nem segítették, motiválták a szülei a tanulásban. Így amikor 3.-os volt, még mindig alig tudott elolvasni egy féloldalas szöveget. Én akkor 7.-es voltam. Szörnyen idegesített, hogy az amúgy nagyon értelmes kislány nem tud fejlődni, nincsen sikerélménye, és féltem, hogy megutál olvasni és tanulni is. Ezért egész nyáron minden nap elolvastattam vele egy mesét. Érdekes, most már tud olvasni, szeret tanulni, mindenből kitűnő.


De mivel a te húgod már egy kicsit idősebb, ezért szerintem egy jó kis beszélgetés segíthetne neki. Tartsatok egy pizsamapartit vagy valami hasonlót, és beszélgess vele arról, hogy mi mindentől zárkózik el, ha nem tanul. Tudasd vele, hogy ha van valami, amit nem ért, azt megpróbálod elmagyarázni.


És ne keseredj el, ha mégsem sikerül tanulásra ösztönözni. Ez az ő élete, lehet, hogy neki nagyon tetszik a fodrász szakma, és teljesen el tudja magát képzelni benne. De ebben a korban még megváltozhat a tanulási stílusa, az életfelfogása, minden, hiszen még nem is kamasz. Szóval a szüleid helyében nem skatulyázgatnék. Akár még mérnök, orvos vagy jogász is lehet belőle, pont úgy, ahogy fodrász és edző is. Egy 11 éves gyereknek ne döntsük már el előre, hogy mi lehet és mi nem.

2018. jan. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!