Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 3 évig otthon maradni a kicsivel?

3 évig otthon maradni a kicsivel?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt mondják, a gyermeknek az a legjobb, ha legalább 3 éves koráig anyuka otthon marad vele. Azt is olvastam, hogy Magyarországon erre adott a lehetőség. Viszont, ha megnézzük, akkor a 3. évben már csak a GYES jár, ami viszont már nem elég arra egy átlagosan kereső, átlagos színvonalon élő családnak arra, hogy anyuka otthon maradjon.

Az első 2 évben tényleg elég jó.

Mit gondoltok? Ti meg tudnátok oldani a 3. évet csak a GYESből?


2018. jan. 14. 16:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Nem.
2018. jan. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Csak a gyesből nem. De nálunk apuka dolgozik, ráadásul úgy vállaltunk gyereket hogy volt pár millió megtakarításunk, így nem okozott gondot.
2018. jan. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

Itt most nem szeretnék elmenni abba az irányba, h jó-e a bölcsi vagy sem. Nekem privát véleményem (4 gyerekem van), h van gyerek akinek kifejezetten jó és van akinek kifejezetten rossz. Ezt most csak azért tartom fontosnak leírni, mert szerintem nem jó kényszerből, anyagi okokból dönteni. Ha 3 éves kor alatt közösségbe adod, az azért legyen, mert meggyőződésed, h ezzel a gyereknek teszel jót. Ne azért adjon be senki bölcsibe, egy közösségre még éretlen gyereket, mert muszáj, mert nem tudnak a gyesből megélni.

Ezért szerintem kell lenni annyi tartaléknak, vagy kell lennie a férjnek akkora jövedelme, h ne okozzon gondot, még 1 évet adott esetben otthon maradni a gyerekkel.

2018. jan. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

Abszolút egyetértek a 3-massal. Plusz hozzátenném, hogy szerintem jóval kevesebb 3 éven alulinak van tényleges igénye a bölcsi a adta közösségre, mint ahányra ráfogják, hogy az "ő érdekében adtam be... én már kevés voltam neki...".


Megoldjuk, itthon vagyok a 2 évesemmel, mert így láttam az ő érdekében jobbnak. Szeretem a munkám, várnának is vissza, eredeti terv az is volt, de a gyerek "felülírta".

Van megtakarításunk, jól kerestem, férjem se keres rosszul, így kibírjuk a csak gyeses 1 évet.

2018. jan. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%
Átlagos fizetésunk van,normális körülmények között élünk,de befogjuk adni bölcsibe.szeret gyerek társaságban lenni,illetve én nem bírnék ki itthon még egy évet vele.jo persze ha nagyon különleges gyerek lebne(gondolok itt tartós betegségre) akkor itthon maradnék vele,de igy nem!
2018. jan. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
49%
Én fél év tgyás utána gyest kaptam, és két éves elmúlt a lányom, amikor visszamentem dolgozni, megoldottuk. Pedig a férjem sem keresett jól, asztalos volt egy maszeknál, nem volt túlfizetve.
2018. jan. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
Csak Gyesből nyilván nem,de a férjem fizetéséből és az erre félretett megtakaritásból igen, megoldottuk,itthon maradtam 3 évig és egy percig sem bántam meg.
2018. jan. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%
És mielőtt megkapnám, hogy dolgozni kellett volna, dolgoztam. Csak Bokros eltörölte a gyedet, tgyás után gyes volt, slussz. (6 voltam)
2018. jan. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%
Első gyerekemnél még nem volt kötelező 3 éves kortól az ovi, így 4 évesen vették fel, a másik fiam decemberben töltötte a 3-at, de ő is csak szeptemberben mehet. Tehát én már gyest se kaptam. Saját vállalkozásban dolgoztunk szerencsére. Viszont azt biztosra állíthatom, hogy a 2 gyereknek nagyon hiányzott a közösség.
2018. jan. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
44%
Megtehetni megtehetnénk, mert a férjem elég jól keres, de én bele is bolondulnék... ha nem lettek volna személyi változások a cégemnél (más a főnök is, a kollegák is), jövő hónaptól már dolgoznék (most 15 hós), így még nem tudom, mi lesz. Én begolyózok itthon, mondjuk azt is tudni kell, hogy nem rég költöztünk ide, nem ismerek senkit, rokonok sincsenek, programok se nagyon, ahol ismerkedni lehetne, szóval nekem nagyon nincsenek társas kapcsolataim, csak a férjem és a gyerekem. Ha lenne kisbabás barátnőm itt, akikkel lehet programozni, lehet, hogy maradnék itthon a seggemen 3 éves koráig, de így meggajdulok :(
2018. jan. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!