Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED extra, első gyerek,...

GYED extra, első gyerek, feleségem maradna otthon én pedig munkahely mellett felvenném a GYED extrát, ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Feleségem következő hónapban fog szülni, kapni fogja a CSED-et mert határozott idejű jogviszonya van, ami idén augusztusban jár le. Ez után viszont kapni fogjuk a GYED-et, de mivel nekem a bruttó fizum sokkal magasabb, anyagilag jobban jönnénk ki a GYED extrával, amit munka mellett lehet igényelni, lévén hogy én dolgozni fogok.


A GYED extrát, mitől lehet igényelni (úgy tudom gyerek 1 éves korától 3 éves koráig), de mivel első gyerek, így nem tudom, hogy ez biztos így van-e. Barátainknak 2 gyermeke van és anyuka kapja a GYED-et egyik gyerekmek után apuka meg GYED extrát vesz igénybe másik gyermek után.


Előre is köszi a segítséget!



2018. máj. 11. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Gyerek fél éves koráig jár a csed, utána igénybe tudod venni a gyedet. A feleségednek a tb- t kell maga után fizetnie.
2018. máj. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek fél éves korától igényelheted a gyerek után a gyedet.


A barátaid meg valamit rosszul meséltek, mert családon belül csak az egyik szülő igényelhet ellátást a gyerekekre.

Vagy lehet a családi adókedvezményt veszi igénybe apuka.

2018. máj. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt is rosszul írtad, hogy 3 éves korig.

Nem. Gyed a gyerek féléves korától 2 éves koráig jár.

2018. máj. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fél éves korától, pontosabban a CSED lejárta utáni első naptól igényelheted a GYED-et, ami a gyerek 2 éves koráig tart.

Az barátaitok meg nem jól mesélték. Igaz, hogy minden gyerekre jár az aktuális ellátás, de csak az egyik szülő igényelheti őket, olyan nincs, hogy az anya az egyikre, apa a másikra.

2018. máj. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Időközben utánna jártunk egy kicsit a dolognak. Szóval, ha én felveszem a GYED extrát, akkor a feleségemnek fizetni kell a TB-t saját magának (lásd első hozzászóló), ám ha jön a második gyerek, akkor se CSED, se GYED, csak GYES-t fog kapni a feleségem. Az hogy fizetve van neki a TB csak orvosi ellátásra jogosítja fel. Így én nem fogom felvenni most a GYED Extrát, majd ha jön a második gyerek, na akkor fogok én a képbe jönni! Ismerősöméknek, meg valóban egy ember igényli a GYED-et, nem kettő, csak én rosszul emlékeztem.
2018. máj. 13. 09:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező. Következő gyereknél akkor is csak gyesre lesz jogosult, ha ő veszi igénybe most a gyedet. Mivel írtad, hogy le fog jarni a szerződése. Tehát nem lesz élő munkaviszonya, a gyedet is csak passzív jogon fogja kapni, az meg nem számít biztosított jogviszonynak.

Szóval gondoljátok át még egyszer.

2018. máj. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy a második gyereknél is ugyanez érvényes, de akkor már lehet hogy visszamegy ő is dolgozni. Az első gyermekünk meg sem született még, úgyhogy nagyon sok időnk van gondolkodni.
2018. máj. 13. 14:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha meg visszamegy dolgozni, akkor meg tökmindegy, hogy az elsőre te kaptad-e a gyedet vagy sem.

Szóval érted, amikortól lejár a szerződése (augusztus) onnantól kezdve nincs biztosított jogviszonya, az mellékes, vagyis a következő gyereknél az ellátást nem befolyásolja, hohy most a tb-t fizeti maga után, vagy passzív gyeden van.

2018. máj. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!