Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van itt valaki aki angliában...

Van itt valaki aki angliában él és mostanság ment maternity-re?

Figyelt kérdés

Az érdekelne hogy kb mennyi bejövő pénzre számíthatunk miután abbahagyom a munkát, illetve milyen plusz juttatásokra lehet számítani? Voltunk érdeklődni a helyi citizen advise-ban de ott aztmondtak menjek vissza ha terhes leszek akkor szolgálnak információval.

De azért jó lenne tudni mi vár ránk mielőtt bevállaljuk csak hogy fel tudjunk készülni anyagilag ha esetleg kevésnek bizonyul az osszeg ami jár. Köszönöm előre is a válaszokat! 😘



2018. júl. 6. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első 6 hétben a fizetésem 90%-át kaptam, aztán heti 140 fontot. Child benefitet, azaz családi pótlékot kapok még, ez egy gyerekre kb 80 font havonta. Járhat sure maternity grant első gyerekre, ez egyszeri, talán 500 font ,nézzna milyen feltételek kellenek hozzá. Nekünk nem járt, ahogy az ismerőseim nagyrészének sem. Child és tax creditet is mwg lehet próbálni igényelni, de tényleg csak akkor adják , ha rászoruló vagy, mi pl azokat sem kapjuk. 52 hetet lehetsz távol a munkahelyedtől , ebből 39 hét fizetett, de nézd meg a szerződésedet azért. Leghamarabb a due date előtt 11 héttel tudod elkezdeni.
2018. júl. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót! Azt esetleg lehet tudni mi számit rászorulónak? Szerintem nem vonatkozik ránk amúgy csak érdekel.
2018. júl. 6. 12:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi is itt élünk . Nem igazán értem ezt a rászoruló dolgot . Nem volt meg a hetem így a maternityt nem kaphattam . Paternity (apa szabadsága 2 hét )140£ volt hetente . Igaz párom minimálbért keres de így sem élünk rosszul sőt.. Sure Maternity Grant feltétele,hogy valami támogatást kapnod kell .. Mi megkaptuk a working és a child taxot is .ezáltal az egyszeri 500£ ot is. + child benefit . De a gov on mindennek utána tudsz nézni .
2018. júl. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vannak kalkulátorok, azokat ha kitöltöd kapsz egy képet, hogy benefitek terén mire számíthatsz. Nekünk 2 gyerek van, én egyenlőre nem mentem vissza dolgozni maternity után, így csak a párom keres, de nekünk nem jár semmi. Mondjuk ő elég jól keres, de 4 embert tart el, erre írtam, hogy tényleg csak azok kapnak, akik nagyon keveset keresnek.
2018. júl. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2018. júl. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Norman Bates ***** válasza:

Mivel meg nem vagy terhes igy nem biztos, hogy a tax creditekre tudsz majd jelentkezni, mert szepen lassan jon mindenhova a universal credit. En marciusban szultem es a mi postcodunk december vegen lett universal credit area. UC az magaban foglalja a benefiteket, pl. housing/ tax creditek etc.

Annyibol jo volt, hogy mivel UC ra kellett jelentkezni a child tax credit helyett igy megkaptuk az £500 sure start maternity grant ot.

Ha a parod fizuja + a te maternity-d alacsony akkor lehet kaptok majd housing benefit et vagy UC-et

2018. júl. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!