Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A Csed-et nem kötelező felvenn...

A Csed-et nem kötelező felvenni, igaz?

Figyelt kérdés

Tehát arra gondolok, hogy mikor megszülök és lejár a táppenzem, akkor egyből a Gyed-et veszem fel.

Tapasztalataitok? Jobb ez így? Barátnőm most szült, és ő is így csinalta, mondván, hogy a Csed ugyis csak fél évig jár, utana megint intézkedni kell, hogy a Gyed jöjjön, így pedig automatikusan szüléstől 2 évig Gyed van, és az összege se tér el nagyon a kettőnek. Szerintetek? Csak a munkáltatóm erőszakoskodik, hogy szülés elott 28 nappal intézzek Csed-et de gondolom csak azért, hogy neki minél kevesebb táppénzt kelljen már fizetni...vagy nemtudom...nem értek hozzá nagyon, első baba lesz. Köszönöm a segítséget!


2018. júl. 9. 07:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A CSED-et tudtommal a fizetésből számolják és nincs maximalizálva, mint a GYED. Így igen komoly különbség is lehet a kettő között.


De majd biztos lesz aki jobban ért hozzá nálam. És pontos infót tud mondani.

2018. júl. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Úristen...

Ez komoly??

A csed összege magasabb mint a gyed. Eldobnad magadtól? Egyébként meg mikor kitoltod a csed igényléséhez szükséges papírt,egyben tudod a gyedet is igenyelni,tehát az egyszerre a cseddel. Nem kell 6 hónap után új papírt kitölteni. Nem mintha olyan megterhelő lenne...de így egy papírral letudod

2018. júl. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, hogy ezt írom, de ne legyél hülye, kb semmi a papírozás.... Nekem 45000ft-tal volt több a csedem, mint a gyedem. Ez fél év alatt +270000ft-ot jelentett!
2018. júl. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl a csend 30 ezerrel volt több, mint a gyed...szóval nem tudom kinek mennyi a nem sok, de nekem számított. Amúgy egy igénylő lapon töltöttem ki, így folyamatosan kaptam, mikor gyedre váltott sem kellett semmit tennem. Szóval nem értem miért tanácsolnak neked ilyet. Szerintem sokkal rosszabbul jársz anyagilag.
2018. júl. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm! Ezeket nem tudtam. Akkor a kiírt datum előtt 28 nappal megigényelhetem? És akkor ott egyből kitudom tölteni a Gyed-es részt is? Ha a kiírt datum előtt igényelem meg akkor a baba 5 hónapos koráig jár igaz? A barátnőm valami olyasmit is mondott hogy azért sem igényelte így, főleg előtte, mert akkor ha 5 hós lesz a gyerek, 1 hónap utalás kimarad, mire jön a Gyed. Összezavart már teljesen...
2018. júl. 9. 08:01
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. De pl. ha most születne gyerekem legalább 70ezret buknék havonta, nekem ennyit megér egy 2 perces plussz munka.
2018. júl. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne hallgas a nem túl okos barátnőd hülyébbnél hülyébb tanácsaira.
2018. júl. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem marad ki utalás. Ahogy lejár a csed, onnan jön a gyed.
2018. júl. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőd nincs tisztában semmivel
2018. júl. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass rá!

Dehogy marad ki hónap! Részarányosan járt az utolsó hónapban, x napra csed, maradék napokra gyed, szóval 1 nap se maradt ki, nemhogy hónap..

Egyébként annak is több a csed, aki nem éri el a gyed maximumot, mert kevesebb adót vonnak belőle.

2018. júl. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!