Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikortól leszek megint jogosul...

Mikortól leszek megint jogosult a CSED-re GYED-re?

Figyelt kérdés

2018.jan.01.-el megszünt a munkaviszonyom 2. Gyermekemmel voltam akkor GYED-en elsővel Gyes-en.

Juliusban visszamentem dolgozni 4órában. Októbertől terveim szerint kezdem a 8órás munkát. Tervezünk 3.babát és szeretném hogy CSED-re is jogosult legyek.



2018. júl. 17. 22:44
 1/3 anonim ***** válasza:

365 nap munkaviszony kell hozzá két éven belül. Plusz hogy a szülés napján biztosított legyél.

Szóval ezt hamar eléred mert ugye csak fél év kiesésed van és a terhesség alatt is biztosított vagy.

Az összegnél nem mindegy majd a 4 vagy 8 óra.

2018. júl. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ha pl. Jövő majusában várandós leszek akkor az már jó?

Mind2 terhességemmel vegig tappenzen voltam vesz.terhesség miatt. Ha ismét úgy alakulna hogy a dr. Kiír, akkor ez befolyásolja valahogy a dolgokat?

2018. júl. 18. 14:08
 3/3 anonim ***** válasza:

365 biztosított nap kell 2 éven belül. Ha most teherbe esnél, és 2019 áprilisában szülnél, akkor 2017 áprlis óta számolnák, tehát ez neked már most megvan, csak annyi kell, hogy a szülés időpontjában is meglegyen a munkaviszonyod.

Ha táppénzre mész, időbe az is beleszámít, hiszen él a munkaviszonyod, az összeg számitásnánál viszont nem ezt az időszakot átugorják. Arra viszont figyelj, hogy annyi ideig lehetsz csak táppénzen, amennyit már dolgoztál, tehát ha van rá esély, hogy azonnal veszélyeztetett leszel, akkor fontos, hogy már 8-9 hónapja a mostani helyen dolgozz. Röviden, a kérdése válaszolva, ha májusban teherbe esel, az már teljesen jó.

2018. júl. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!