Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munkahelyen bejelentettem a...

Munkahelyen bejelentettem a terhessegem. Tappenzrol at akarnak jelenteni csokkentett munkakepessegunek?

Figyelt kérdés

Bejelentettem a terhessegem, mire a munkaltatom visszaadta az igazolast es a tappenzes papirom majd mondta, hogy ezt majd akkor adjam oda az irodaban a holgynek aki a papirmunkakat vegzi amikor megirjak a papirokat amiket majd ala kell irjak stb. Zavaromban ra se kerdeztem hogy milyen papirokra gondolt. Tudni illik rola hogy o korabban kijelentette, hogy kirugnanak ha terhes lennek. A kesobb a kozvetlen felettesemet megkerdeztem, hogy milyen papirokra gondolt az igazgato, mire azt valaszolta hogy atvesznek a terhessegi tappenzrol valami csokkentett munkakepessegu valamire. Soha sehol nem hallottam meg ilyenrol. Egyik ismerosom megkerdezte a konyvelo ismeroset hogy miert van ez. A konyvelo azt mondta, hogy ha tappenzen maradok akkor a tappenzem negyedet a ceg kell allja (a tobbit meg a tarsadalom biztosito), bar azt nem tudta o sem, hogy miert lenne jobb a cegnek ha csokkentett vagy megvaltozott munkakepessegure vennenek fel.

Valaki jart mar igy? Nem ertem ezt az egeszet. Ha en (veszelyeztetett) terhes vagyok es az orvos tappenzre irt ki akkor miert lenne szukseg erre? Nekem ez miert lenne jo? Nyilvan a sajat erdekuket nezik de nem szeretnem ha rossz kovetkezmenye lenne ennek. Nem igazan ertek en az ilyen dolgokhoz de gondolom ezt a papirt nem kene alairjam..



#táppénz #csökkentett munkaképesség
2018. júl. 31. 20:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Küld be a férjeddel, pároddal, barátoddal, apukáddal … a táppénzes papírokat, hátha befogják, ha férfit látnak. Ne írd alá, még a végén az lesz, hogy te csalsz …
2018. aug. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Szerintem senki ne menjen be! Jobb levélben. Annak nyoma van.
2018. aug. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!