Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha megszűnik a munkaviszonyom?

Ha megszűnik a munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
Szeptembertől kapom a csed-et, viszont hátározott idejü munkaviszonyom van,ami decemberben lejár, valoszinü mivel gyeden leszek nem fogják meghosszabbítani, mert végűlis miért is tennék?! Ha megszűnik a munkaviszonyom akkor a gyedem is megszűnik? Vagy az marad ugyan úgy 96.000ft?
2018. aug. 21. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem fog megszűnni, passzív jogon folyósítják tovább. Amire figyelned kell, hogy ha esetleg terveztek következő gyereket, akkor előtte mindenképpen újra dolgoznod kell, hogy utána is jogosult legyél az ellátásokra.
2018. aug. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogy írták, nem szűnik meg, passzív jogon fogod kapni, a TB utalja majd, ha most a munkahelyed utalná. Következő babánál újból kell a min. 365 biztosított nap, mert a passzív gyed idejét nem számolják bele a biztosított napba!
2018. aug. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!Nem tervezünk több babát :-) A kettő elég lesz :-) Nemsoká érkezik :-)
2018. aug. 21. 15:12
 4/6 A kérdező kommentje:
És szerintetek létezik olyan hogy valaki gyeden van és meghosszabitjak az 1eves szerződését?
2018. aug. 21. 15:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha jó a viszonyod a főnökeiddel, és meg vannak elégedve a munkáddal, el tudom képzelni a hosszabbítást, bár nem tudom meddig tervezel otthon maradni a babával. Amíg otthon vagy, nem kerülsz egy forintjába sem a munkáltatódnak, de az is egy megoldás, hogyha mennél vissza, újraszerződtök. Viszont szerintem tényleg a személyes viszonyokon múlik nagyrészt.
2018. aug. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy nem totál idevág, de én is pont erre vagyok kíváncsi hogy gyes/csed/gyed alatt a munkáltatónak milyen költsége van? Tényleg semmibe nem kerül?
2018. aug. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!