Mi jár ha nem dolgoztam?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Nemsokára érkezik a kislányunk,és olyan kérdésem lenne,hogy ha nem dolgoztam akkor mi jar a baba születése után?és mikor kell igényelni?


2018. szept. 14. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

- egyszeri anyasági támogatás, amennyiben jártál terhesgondozásra; a szülés utáni 6 hónapban lehet igényelni kormányablakban

- családi pótlék, szintén kormányablak

- gyes (ezt még nem igényeltem, de gondolom ezt is lehet ott)

2018. szept. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

Terhesség alatt, ha a baba apja dokgozik és házasok vagytok, akkor a terhesség 90-dik napjától családi adókedvezmény, az apának.

Baba születése után:

1. Egyszeri anyasági támogatás, ha terhesgondozáson rendszeresen részt vettél, kb. 64 ezer Ft.

2. Gyes: a baba születésétől 3 éves koráig. Bruttó 28500 Ft, nyugdíjat vonnak belőle, így 25.650 Ft-ot kapsz havonta.

3. Családi pótlék: 1 gyerekre 12 ezer Ft körül van. Tehát a havi juttatás kb. 38 ezer Ft, nem túl sok.

Ha apa dolgozik és megfelel a gyed jogosultságainak, akkor a baba 6 hónapos korától munka mellett ő is lehet gyeden. Neked ekkor a gyest le kell mondani és a TB-t fizetned kell magadnak, ha nem dolgozol a baba mellett.

2018. szept. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A sok észlény írja már le, mi nem hasznos a válaszomban? Már kíváncsi vagyok!
2018. szept. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!