Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi lesz várhatóan a...

Mennyi lesz várhatóan a CSED-em és a GYED-em?

Figyelt kérdés

A profession kalkulátorral kiszámoltam de nem tudom mennyire megbízható.


Szóval a a garantált bérminimumot kapom,ami most ugye bruttó 180.500 Ft,tavaly ugye kevesebb volt,161.000 Ft.

Ezen a munkahelyen 2 éve dolgozom,második babámat várom, 2019.03.21-re vagyok kiírva.


Adókedvezmény nélkül 101.000 Ft körüli összeget írta CSED-re,nem emlékszem pontosan,viszont nem tudom,hogy a 180.500 Ft-ból,vagy a kettő átlagából kell számolni.


A családi adókedvezményt én szeretném igénybe venni mindkét gyermekre. Köszönöm előre is.


2018. okt. 1. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:

A 180500ból kell számolni.

A csed 105000 körül, gyed 95000 körül lesz. A 2 gyerekre járó adókedvezményt nem tudod majd teljesen kihasználni.

2018. okt. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm,az adókedvezményt úgy írta azt hiszem,hogy kb.20.000ft,akkor ez tényleg így van?a másik felét igénybe veheti a párom?Illetve ha most a terhesség alatt kérem az adókedvezményt,akkor így a két gyerekre megkaphatom a teljes 35.000 ftot?
2018. okt. 1. 14:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Az is kérdés, hogy kapsz-e pótlékot, prémiumot és hasonlókat? Mert ha igen, akkor azokat is figyelembe veszik a csed, gyed összegének a megállapításában! Ha most dolgozol még, akkor igen, igénybe tudod venni a 35 ezer Ft-ot, de meg is oszthatod a pároddal. Ha nem vagytok házasok, akkor te a magzat után, a párod a már meglévő gyermek után.
2018. okt. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!