Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Itthon vagyok a 8 honapos...

Itthon vagyok a 8 honapos kislanyommal. Jon a kisteso, amit szerettunk volna. Tegnap derult ki. Ilyenkor mennyi penz jar. Jelezzem a munkaltatom fele?

Figyelt kérdés
2018. okt. 5. 06:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
62%
Szerinted ez jár....??! Azért ehhez pofa kell, épp azért ilyen mocskos ez a világ, mert ilyen emberek vannak!!
2018. okt. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
50%

11: és ezért nem szeretik alkalmazni a gyerektelen nőket... Mert előbb utóbb szülni fog ( a többség).


Kérdező: a táppénz nem jár. A csed/gyed igen, bár abban is kételkedek, hogy pl 1-2 év munkaviszony után akár 6-9 évig is jár ellátás, de hát ilyen a rendszer.

Ok, hogy kihasználod, de ne úgy állítsd be, mintha ez alanyi jogon járna...

2018. okt. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
66%
12: Igen, ha meg mondod hogy nem akarsz, akkor nagyjából látszik rajtuk, hogy Ja persze, hazudik, hátha így “be tud vágódni” nagyjából. Meg aki majd egyszer szeretne, de tényleg nem ilyen sunyi módon, hogy minél jobban kibaccon a munkáltatóval, azok is egy kalap alá vannak véve az ilyen kérdező felekkel meg azokkal, akik pl úgy mennek állásinterjúra h már terhesek, de eltitkolják, kivárják h leteljen a próbaidő és benyogig, hogy Ja amúgy terhes vagyok, szóval most lelepek evekre.. Épp az ilyenek miatt erik hátrányok azokat, akik nem viselkednek ilyen gerinctelenül, de nőnek születtek.
2018. okt. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Azert a szavaitokat valogassatok meg. Nem igazan ertem, hogy mi a fenenk ir ide ilyen ember...mindenki maga donti el mit szeretne, semmi kozotok hozza. Ocsarolni azt tudtok, azert kivancsi lennek itt van-e csak ilyen szatok...sunyi dog az osszes..hidd el Te is eltenned azt a penzt. Amig a Rahel draganak mindent szabad, addik szerintem masnak is. Aztan en itt be is fejeztem...egy normalis emberke volt, vele meg felvettem a kapcsolatot, a sok rosszindulatu meg tehet egy szivesseget!!!
2018. okt. 5. 11:50
 15/23 anonim ***** válasza:
64%
Ugyanazt teszed ami Ráhel drága csak neked nem híres az apád, maradjunk annyiban. Szidhatod de bagoly mondja......gusztustalan amikor valaki szidja a politikusokat vagy csaladtagjaikat de ő maga is ott csal meg sunyít ahol nem szégyelli. A normális valaszolóval felveheted a kapcsolatot, nem ő a munkáltatód...sokat érsz vele ha simogatja a lelked hogy legyél nyugodtan te is táppénzcsaló, mert az jár...
2018. okt. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
47%
Az én kislanyom 1 eves, szintén jön a tesó, de attól még nem tudnék így eljárni. Amúgy a táppénz akkor jár terhesen, ha veszélyeztetett terhes vagy. De akkor gyogyszerek, pihi, ágynyugalom. Az vagy? Mármint veszélyeztetett?
2018. okt. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
54%

Nem hiszem, hogy annyira erkölcstelen dolog lenne.

Ha az lenne, nem mentek volna bele az àllami munkahelyemen.

Tisztességesen jàrtam el, tisztessègesen megkaptam a lehetősèget.

Mondjuk én gyesen voltam már csak.

A legtöbb munkahelyen így megy, mondhattok bàrmit! :)

2018. okt. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"hidd el Te is eltenned azt a penzt. Amig a Rahel draganak mindent szabad, addik szerintem masnak is. "


Egyrészt képzeld, nem tettem el. 37. hétig dolgoztam, utána csedre mentem. Nincs második gyerek, de ha vállaltam volna, nem kértem volna a terhességr idejére plusz pénzt, ha így is úgy is otthon vagyok, és kapom a havi ellátást (csed/gyed).


A másik, hogy én kicsik különbnek érzem magam a Ráhelnél, így nem süllyedek le a szintjére.

2018. okt. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
66%

17, én vállalkozó vagyok, könyvelek, tb-tanácsadással foglalkozom. Van egy alkalmazotta, 9 éves a legidősebb gyereke, azóta nem dolgozott egy napot sem. Májusban szülte az ötödik gyereket. Mióta van lehetőség párhuzamos ellátásra, volt olyan időszak, amikor egyszerre kapott háromféle ellátást, gyest, gyedet és táppénzt. A gyerekeit ellátta, hordta játszóházba, mindenhova, teljesen egyértelműen nem volt veszélyeztetett terhes, mégis már az első teszttől mindig táppénzen volt.

Öt terhesség alatt fizettem a táppénze harmadát (maximumot kap, nem minimálbéres volt...). ÉS soha többet nem fog nálam dolgozni...

Szerintem erről az oldalról nézve azért kicsit más a leányzó fekvése.

Amit tesz, részben legális, törvény engedi a többes ellátást. Viszont 99%-nak eszébe sem jut, hogy dolgozna és valóban probléma lesz, egyszerűen az orvossal együtt csalnak.

2018. okt. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
37%

mindenki maga donti el mit szeretne


De hát pont ez baj, hogy a veszélyeztetett terhesség nem döntés kérdése, csak a mai kismamák tették azzá...

2018. okt. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!