Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 10 és fél hós kislányommal...

10 és fél hós kislányommal jelenleg gyeden vagyok. Tervezünk neki kis tesót, de még nem most, majd fél év múlva. Ha közben a munkáltatóm felmond, akkor a tesónál másra nem leszek jogosult, mint a gyesre?

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
nem mondhat fel a munkáltatód! védelem alatt állsz!
2011. febr. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
úgy sem,hogy tavaly júniusig volt szerződésem,de ugye értelem szerűen meghosszabbították,de nem tudom meddig,mert nem kaptam róla papírt?!
2011. febr. 11. 13:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért értelemszerű, ha határozott időre volt és lejárt, nem írtatok alá hosszabbítást akkor nincs hosszabbítás, ennek nézz utána.
2011. febr. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha tavaly júniusig szólt a szerződésed, akokr szerintem kizárt, hogy meghosszabbitották volna. Élő ember ilyet nem tesz.

A munkáltatód nem fog neked felmondani, mert LEJÁR a szerződésed, másnap már nem vagy a dolgozója és kész. Nem kell felmondania.

Igy van, csak gyesre leszel jogosult.

2011. febr. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én is határozott idejű szerződésen vagyok... ezért nem merünk a babával próbálkozni. meg kell várnunk, amig átraknak határozatlanra... ami fogalmam sincs, hogy mikor lesz :(
2011. febr. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Határozottban 5 évnél tovább nem foglalkoztathat, ha 5 éve határozottban vagy és elmész szülni és nem hosszabbit, akkor a munkaügyi biróság a kérésedre megállapitja, hogy a szerződésed már határozatlanná változott a törvény erejénél fogva és kész, nem jár le többé soha és kapsz minden ellátást.

Ezt sokan nem tudják és képesek 5-10 éveket dolgozni határozott idejű szerződéssel, aztán ha nem hosszabbitják meg neki, akkor nem lép semmit...

2011. febr. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A szerződésem MEG hosszabbították,aláírtam,csak a papírt nem kaptam meg róla.A könyvelővel beszéltem és mondta(jóban vagyok vele),hogy januárba is leadták a bevalláshoz az én adataim is!

Köszönöm a válaszokat!

2011. febr. 12. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!