Terhes vagyok a második gyerekemmel, hova kell küldenem a családi pótlék igénylésem?

Figyelt kérdés
Múlt héten töltöttem be a foggantatástól számított 91 napot és holnap megkapom hozzá az orvosi igazolást is. Az első gyerekemnél a munkáltatónál igényeltem, most viszont fogalmam sincs hova küldjem az űrlapot?
2018. okt. 17. 22:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
A munkáltatódnàl nem jó most is?
2018. okt. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem a családi adókedvezményre gondolsz? Családi pótlékot csak a szülés után lehet igényelni.
2018. okt. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, családi adókedvezményt! Mi a különbség a 2 között pénzügyileg? Mert ugye a családi pótlékot és gyest a postán kapom nem a munkáltatótól, és két gyerekre már több jár 17500 fejenként nem? Akkor hogy van ez? Honnan fogják tudni, hogy postán többet küldjenek az első gyerekre? Bocsi, ha buta kérdéseim vannak.
2018. okt. 17. 22:38
 4/14 A kérdező kommentje:
Vagy kapom a családi pótlékot és plusz a családi adókedvezményt 2 gyerekre?
2018. okt. 17. 22:43
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Családi pótlék csak a megszületése után fog járni. Adókedvezményt a munkáltatónál kell jelezni.
2018. okt. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem igazán értelek kérdező, de szerintem valamit nagyon összekutyulsz fejben. A családi adókedvezmény változik nyilván két gyerekre, ott már számít a terhességed is, a betöltött 91. naptól ugye, A családi pótlék majd csak akkor emelkedik, ha már megszületett a baba, a már meglévő gyermek után addig ugyanúgy az egy gyerekes összeget, -12.200-, kapod. Ha már megvan a pici, akkor változik az összeg 13.300 forintra gyerekenként, azaz a két gyerekre összesen kapsz 26.600 ft-ot családi pótlékként a második születése után. Már amennyiben nem egyedülállóként neveled, mert akkor fejenként 14.800 ft lenne, de mivel jelenleg is terhes vagy, ezt nem feltételezem. Szülés után ugyanúgy megigényled majd ezt is, onnan tudják mennyit folyósítsanak, ez egyértelmű, a családi adókedvezménynél szintúgy, ha leadod a papírt a munkahelyeden más teendőd nincsen. A családi pótlék összege, meg mint mondtam szülésig nem változik, nem kapod a már meglévőre a kétgyerekes összeget(13.300) amíg a másik nem születik meg, itt nem játszik a magzati státusz. Egyéb iránt is minimális az eltérés, 1100 forinttal adnak majd többet gyerekenként, mint eddig. Szülés után. Amikor majd az anyasági támogatást intézed, azzal együtt be tudod nyújtani a családi pótlék igénylésedet is, a többi automatikus, a jogosultságodnak megfelelőt összeget fogják utána utalni/postán kifizetni.
2018. okt. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A családi adókedvezményes papírt a munkáltatónál kell leadni. De ha gyesen vagy, nem tudod igénybe venni, csak ha a gyes mellett táppénzen vagy, vagy dolgozol. Ha nem tudod igénybe venni, akkor magzatra a férjed is kérheti, ha nem vagytok házasok, akkor a párod a gyerek születése után tudja adóbevallásban visszaigényelni a magzati adókedvezményt.
2018. okt. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt hiszem mostmár értem. Szeptembertől dolgozom, de sajnos csak 4 órába vettek vissza és így valószínűleg nem kapom meg a maximum adókedvezményt, mert nincs meg a bruttóm hozzá. Mindenkinek köszönöm a segítséget még egyszer!😊
2018. okt. 18. 10:48
 9/14 anonim ***** válasza:

Itt kikalkulálhatod a béred, illetve a családi pótlékot is láthatod:


[link]

2018. okt. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Visszamenőleg ugye nem lehet igényelni? Múlt hónapban már járt volna a doki szerint.
2018. okt. 18. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!