Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kapok vajon gyed-et? Segítsen...

Kapok vajon gyed-et? Segítsen valaki!?

Figyelt kérdés
Adeccotol voltam a Boschban. Most gyeden vagyok. Az Adecco küldi minden hónapban a gyedet. Kérdésem, ha gyed alatt terhes lennék megint, kapnék újra gyedet illetve el lehet menni gyed mellett 9-es kódú táppénzre, ha a nőgyógyász kiír?
2018. nov. 10. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha megvan a munkaviszonyod, akkor igen, járni fog a gyed. Táápénz csak akkor jár gyed mellett, ha megszünteted a fizetésnélküli szabadságot (gyed alatt azon vagy) és visszamész dolgozni. Az orvos csak azután tud táppénzre venni. Ha nem dolgozol, nem jár táppénz.
2018. nov. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Vagyis akkor, ha megszüntetem a fizetés nélküli szabit, nem kapok gyedet csak táppénzt? Én olvastam valahol, hogy gyed mellett lehet táppénzre menni és akkor az elsőre a gyedet, a másodikra meg a keresőképtelenség miatt a táppénzt kapja az anyuka. Egyelőre nem vagyok terhes, de szeretnénk még egyet és csak tudni akarom, hogy járnánk jobban.
2018. nov. 10. 17:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem. A gyed jár továbbra is. De ha megszünteted a fizetésnélküli szabit, akkor járni fog a fizetésed és a gyed, illetve ha táppénzre mész állományból, akkor pedig a gyed és a táppénz együtt.
2018. nov. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi szépen ;)
2018. nov. 10. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!