Mire vagyok jogosult?

Figyelt kérdés

A helyzet bonyolult. 24 éves vagyok iskola után volt 4 hónapig bejelentett munkám (19 évesen) . Utána máshol dolgoztam 2 evet (2016-2018) viszont most tudtam meg hogy 3 hónapig voltam bejelentve, a többi hónapban csak alkalmi bejelentésem volt !!!!!!!!

( amikor 3 hónapra beváltam jelentve hogy felvegye ram a főnök a támogatást, Akkor tudtam hogy utána 60 napig alkalmival leszek bejelentve , 60 nap után megint aláírtam a munkaszerződést azt mondta bejelentett)

Én azalatt a 60 nap alatt munkaügyi központba regisztrált voltam valamint a tb támogatást is igényeltem.

Ilyenkor mi a helyzet? Terhes vagyok kapok összesen 28.000ftot a gyerekre?

Ezt a munkahelyem ott hagytam 2 hónapja amikor kaptam a munkaugyitol egy levelet és utána kiderült hogy nem voltam bejelentve. Azóta más allasom nem volt .



2019. jan. 10. 11:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
De, elvetetni. Nem nullára szülni
2019. jan. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Utolsó ki mondta hogy nullára szülők? Parom vállakozó olvashattad volna , viszont felelősségteljesen gondolkozok hogyha az ő vállalkozásával bármi történne ne 30.000ftot kapjak a gyerek után. Valamint amióta bejefeztem az iskolát dolgozom nem is keveset !!!! Azért meg ne haragudj meg mert tapasztalattal és érettségivel nem megyek el a mekibe dolgozni, hanem vártam egy olyan állásra amit nem sírva csinálok . Nem tudom te hol olvastad azt a kérdést hogy hogy neveljek fel egy gyereket havi 30.000ftbol . Mivel tudottam az én fizetésemből is volt levonva adó, bőven ezért jogos a kérdésem. Az h át lettem cseszve megint nem a gyerek hibája. Nem fogom azért elvetetni a babám akire 2 éve várunk mert belenyúltam egy csaló főnökbe. De teged inkább vetettek volna el
2019. jan. 10. 12:07
 13/18 anonim ***** válasza:
59%

"Ja és a szerződéseket amiket aláírtam bruttó 271000Ft volt tehát Nettó 180.000Ftot kaptam papiron"


Ebben a szerződésben mi volt?

Hogy 3 hónapra szól, vagy hoyg határozatlan időre?


Mert ha határozatlan, csak ő nem jelentett be, akkor a munkaügyön lehet reklamálni, és visszamenőlegesen behajtják rajta ki nem fizetett járulékot.

Van egy olyan példányod, amit ő aláírt?

A fizetést kézbe kaptad, vagy utalva?

2019. jan. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Határozatlan idő volt írva ez biztos! A pénzt készhez kaptam , nálam nincs példány a cég könyvelőnél van mert én postáztam el neki . Jo kapcsolatunk volt , jobb keze voltam mindent én intéztem az irodába és teljesen szabad kezet kaptam mindenbe. Sőt munkán kívül is mentünk el programokra az ő párja és az én párommal együtt négyesbe. Túlságosan nagy volt a bizalmam fele.
2019. jan. 10. 13:20
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól lehet határozatlan a munkaszerződésbe írva, hogy alkalmival alkalmazta, az is lehet ez volt a megtévesztés. Az is lehet, hogy a kérdező át se olvasta a szerződést csak aláírt. Azt kötve hiszem, hogy a munkáltató ezen kockáztatott volna, hogy csak alkalmival alkalmazott mikor a szerződésbe nem az volt. Tudja ő is meg a könyvelője is, hogy mit szabad csinálni ahhoz hogy ne kapjon komoly büntetést, nem hülyék.

Olyan meg nincs kérdező, hogy a munkaszerződésedből nincs saját példányod...!

2019. jan. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
56%

Vannak munkáltatók, akik azt hiszik, rájuk nem vonatkoznak a törvények. Tapasztaltam.


Kérdező: így nem tehetsz semmit.

Sajnos ez most komoly tanulság: bármi, amit az életben aláírsz, MINDIG maradjon neked is egy ALÁÍRT példány (mármint a másik fél által aláírt).


Mert ha lenne példányod, mehetnél reklamálni, de így nincs semmi a kezedben. Bemondásra meg nem fognak csinálni semmit.

2019. jan. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ! Az egyik régebben elköltött önéletrajzomra most kaptam választ, hétfőre vagyok hivatalos állásinterjúra. Változtat valamin ha nincs meg az 1 évem de tegyük fel 7.honaoig dolgozom?

Nyilván elmondom hogy terhes vagyok , nem nehéz munka , irodai .

2019. jan. 12. 16:12
 18/18 anonim ***** válasza:

"Változtat valamin ha nincs meg az 1 évem de tegyük fel 7.honaoig dolgozom"?


Nem igazán értem mi a kérdésed most. Akkor kapsz gyed-et ha a szülésed napján rendes munkaviszonyod van, meg mellé még az is feltétel ha 2 évre visszamenőleg meglegyen az 1 év munkaviszonyod.

Ha neked nem lesz meg az 1 éved, és dolgozol 7 hónapot, akkor ugyanúgy semmit nem kapsz csak gyes-t.


Ha elmondod hogy terhes vagy, valószínű nem vesznek fel. Ha meg mégis, majd kiderül a próbaidő alatt hogy az vagy, és nem fog hosszabbítani, ugyanis hogyan gondoltad, hogy dolgoztat majd pár hónapot, aztán majd belemegy a munkáltató abba, hogy kiesik az új munkaerő 3 évre mert rögtön elmegy szülni ahogy odakerült?

2019. jan. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!