Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Osztrák családi pótlék? Mit...

Osztrák családi pótlék? Mit tehetnék? Esetleg a nem fizetett gyerektartással kapcsolatban is tanács?

Figyelt kérdés
A volt férjem kint dolgozik, ő veszi fel a két gyerekre a magyar és a kinti családi különbözetét. A gond az, hogy évek alatt egy vasat sem láttunk belőle. Gyerektartást sem fizet, ami úgy tudom a feltétele a kinti családinak.
2019. jan. 22. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a feltétele, hanem, hogy az igénylő fél a gyerekkel egy háztartásban éljen. Nem tudom, hogy te tudod-e igényelni, de ha jelzed a Finanzamt-ban, hogy mi a helyzet, biztos segítenek a továbbiakban. Mondjuk ebben az esetben a volt férjedet jól megrángatják, de szerintem megérdemli.
2019. jan. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A volt fèrjed egyáltalán nem jogosult a különbözetee, mivel nem a saját háztartásában neveli a gyerekeket. A gyt nemfizetès miatt még már règ fel kellett volna jelentened. Keress egy ügyvèdet, aki majd felvázolja a lehetősègeket.
2019. jan. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Eddig volt türelmem, mostmár elkezdeném a folyamatot, de ha lehet nem költenék ügyvédre.

Tudna valaki gyakorlati tanácsot adni, hogy hova forduljak? Milyen hivatalok Magyarországon és Ausztriában?

2019. ápr. 23. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!