Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sürgős tanács kellene, hogy...

Sürgős tanács kellene, hogy elvállaljam-e a munkát?

Figyelt kérdés

A munka három műszakos. (minden) hétvégén 12 óra, ünnepnapokon dolgozni kell. Tehát minden egyes nap. Erre adnak nettó 90 ezret, majd valamikor x hónap múlva +15e, ami cafeteria azt hiszem.

Én még nem dolgoztam úgymond rendes munkahelyen, mármint ahol havonta fizetnek, mert csak most végeztem.

Azt gondolom, hogy ez rohadt kevés, és egyáltalán kizsákmányolás. Nem a munkától ijedtem meg, végeztem már kőkemény fizikai munkát, amit férfiak nem akartak, de úgy gondolom, ezt az állást nem fogadnám el. Úgy tűnik, lesz jobb, ahová tudok menni, dehát biztos majd akkor lesz, ha fel leszek véve.

Én csak..nem szeretném munkakerülő lusta dögnek érezni magam. Szerintetek az lennék, ha ezt az állást nem fogadnám el?

Köszönöm a válaszokat.



2015. jún. 2. 19:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Már megbocsáss, de felmentést vársz tőlünk? Nekem az jön le, hogy ezt Te már eldöntötted...

"de úgy gondolom, ezt az állást nem fogadnám el."


Valaki nyomás alá helyez, hogy dolgozz?


Olyan nincs, hogy "dolgozni kell. Tehát minden egyes nap" szabadnapot minden munkáltató köteles kiadni - kérdés, hogy mikor?


Nettó 90 ezer + 15 ezer cafeteria = 105.000 ft NETTÓBAN! Tudod, hány meg hány ember - többek között hétvégén ésünnepnapokon is az ápolónők, akik most tüntetnek - dolgoznak ennél sokkal kevesebb pénzért? Sok 10 ezer ember dolgozik minimálbérért, ami bruttó 105 ezer, nettó 70 ezer ft és igen boldogok lennének havi 105. ezertől...


De Te döntesz. Ja és nem tudjuk, milyen munka.


Más... Régóta várok egy munkára, hónapok óta... közben kaptam egy ajánlatot, ami kedvezőbbnek tűnt, elvállaltam, vállalva, hogy bukom vele a másikat, de ez legalább biztos volt..,. Egy hónap alatt kitettek, viszont azalatt megkerestem 100 ezer ft -ot, s most a régóta várt munkát is megkaptam... Csak közben lett + 100 ezer ft-om :-)

2015. jún. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem nettó 105 000. Az alatt az x hónap alatt bármikor kirakhatnak. Sok munkahely csinálja ezt.
2015. jún. 2. 20:27
 3/14 anonim ***** válasza:

Mióta vagy munkanélküli?

Egy pályakezdő nagyon nehezen kap munkát, és a semminél ez is jobb, mellette meg tudsz keresgélni.

Mi az, hogy úgy tűnik, hogy lesz jobb? A kezedben van már a munkaszerződés? Én már többször jöttem ki úgy interjúról, hogy azt mondták felvesznek, aztán azóta sem hallottam felőlük. Akkor biztos, ha mindketten aláírtátok a munkaszerződést.

2015. jún. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"Azt gondolom, hogy ez rohadt kevés, és egyáltalán kizsákmányolás."


Jol gondolod. Ennyi pénzért olyat is találsz ahol nem kell éjszakáznod.

2015. jún. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

4-es, nem is tudjuk, hol lakik a kérdező?

Ha nem budapesti, akkor egyáltalán nem biztos, hogy olyan nagyon válogathat a munkalehetőségekben...


És bizony pályakezdőként nem könnyű meggyőzni a munkáltatókat, hogy éppen őt érdemes felvenni (különösen ezzel a hozzáállással)


Ezen kívül azt sem tudjuk, van-e valamilyen végzettsége, szakmája a kérdezőnek, az a szakma keresett-e, stb.? Ez mind-mind befolyásolja az elhelyezkedést.

2015. jún. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ez igaz.

Nem vagyok pesti. Ahol élek, elég sok az olyan munkahely.ami a szakmámnak felel meg.

Azért nem szeretném elvállalni, mert akkor albérletbe kellene költöznöm. Én viszont saját házhoz vennék fel kölcsönt, és ebből a fizetésből -albérlet, - rezsi) az önerő sose jönne össze.

Viszont ha nem fogadom el, talán nem lesz más, erre is van esély..

2015. jún. 3. 11:10
 7/14 anonim válasza:
Attól is függ, hogy meddig tervezel ott dolgozni. Én átmeneti munkaként végeznék ilyet, mert ha mást nem csinál az ember (pl tanulás) akkor sokkal jobb mint otthon dögleni. Viszont én elég hülye vagyok és ha úgy látnám egész életemben csak olyan munkát kapnék ami ennyit fizet leülnék a TV elé és megvárnám amíg éhen halok. Egyszer dolgoztam egy olyan helyen ami fixen havi 40 ezret fizetett (napi 8 óra, heti 5 nap). Egy napot dolgoztam ott mert maga a munka is rossz volt. Akkor voltam vele úgy, hogy így nem élet az élet és mai napig nem értem miért csinálják ezt az emberek ennyi pénzért. Szerintem egy normális élethez a minimum 1 embernek 120-150 ezer forint. Az egy embert azért mondtam mert azt sem értem ennél kevesebb keresettel miért vállal valaki gyereket? Ennyi pénzből, hogy fog magának és a családjának örömet szerezni? Hát Kb egy vidámparkba nem tudnak elmenni... És akkor majd egész életükben nézegetik egymást hogy milyen szépek vagyunk és mennyire szeretjük egymást? Sajnos a mai világban fontosabb dolog a pénz mint ahogy azt néhány szegény ember állítja.
2015. jún. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát albérlet mellett tényleg nem lehet gyűjteni ennyiből...


"Úgy tűnik, lesz jobb, ahová tudok menni," - és ahhoz nem kellene albérletbe menned? vagy olyan sokkal többet fizetnének?

2015. jún. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Többet is keresnék, és albérletbe se kéne menni hozzá.
2015. jún. 5. 17:33
 10/14 anonim ***** válasza:

"úgy tűnik, lesz jobb"

Hát, ezt azért kevés információ ahhoz, hogy véleményt tudjunk formálni... Mikor kellene egyiknél, mikor a másiknál kezdeni, melyik munka micsoda, melyik mennyire biztos (min múlik, hogy a jobbra felvesznek?), ott hány órát kell dolgozni, stb.

2015. jún. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!