Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Honnan tudom, hogy utalják e...

Honnan tudom, hogy utalják e az adókedvezményt?

Figyelt kérdés

Január 28-án tudtam elküldeni a munkahelyemnek a nyomtatványt,mert előtte nap küldték el nekem (táppénzen vagyok). A táppénzzel együtt küldik vagy külön? Az a baj,hogy a táppénzem összegével sem bagyok teljesen tisztában,így nem tudok következtetéseket levonni az utalásból.

Kioktató hangnemben válaszolók kíméljenek.Köszi


2019. febr. 21. 15:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
48%
A munkahelyednek hiába küldted az adókedvezményes nyomtatványt, ha nem tőlük kapod a táppénzt. Az OEP-hez is be kellene egyet küldened.
2019. febr. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Sajnos igen,9-es kóddal vagyok táppénzen, vérzés és méhszájat fedő méhlepény miatt.

Köszi a linket,de itt 180 napos munkaviszonyt ír kritériumnak,nem 720-at,ahogy egy előbbi válaszban írták,így megint teljes a kavarc,mert 180 nap megvan folyamatosan.Szerintetek ha felhívom az OEP-et, adnak ki információkat erről?Esetleg kit kereshetnék meg ezügyben?

2019. febr. 21. 16:47
 13/17 anonim ***** válasza:
48%
Csak az OEP, hívd fel a területileg illetékeset a taj-számoddal.
2019. febr. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
82%

Nem kell ehhez kalkulátor, amikor 2 művelet az egész.

Átlagos bruttó bér * 50 % - 15 % szja

2019. febr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
48%

Ha legalább 730 napig (két évig) biztosított voltál, a táppénz a napi átlagkereseted 60%-a. Ha a biztosítási időd 730 napnál kevesebb, akkor a napi átlagod 50%-át kaphatod. A biztosítási időtől függetlenül 50%-kal számolj akkor is, ha kórházban ápolnak. A táppénz minden napra jár, tehát szabad-, pihenő- és munkaszüneti napra is.

Az ellátásnak van maximuma, vagyis ha magas volt a fizetésed, akkor a fentinél kevesebb pénzre számíthatsz. A táppénz napi összege a minimálbér (ez 2019-ben bruttó 149.000 forint) kétszeresének 30-ad része, azaz legfeljebb 9.933 forint lehet.

A napi kereset kiszámolásánál figyelembe vehető munkabér meghatározása egy kicsit bonyolult. Ha a biztosítási időd folyamatos volt, a jogosultság első napjától kell visszaszámolnod három hónapot, majd innen még 180 napot: ezen 180 napi jövedelem lesz a táppénz alapja. Ha erre az időszakra nincs összesen 180 naptári napi jövedelmed, de 120 napi van, akkor abból fogják számítani a díjat - de csak ha a táppénz előtt legalább 180 napig biztosított voltál.

Ha nincs 120 napi jövedelmed se, de közvetlenül a jogosultság előtt 180 napig biztosított voltál, akkor a (minimum 30 napi) tényleges, vagy szerződés szerinti jövedelemmel számolnak. Ha a fentiek egyike sem érvényes rád, akkor a minimálbért veszik alapul, kivéve, ha a tényleges kereseted ennél kevesebb.

2019. febr. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget!Kedves utolsó, küliön köszönöm a kimerítő válaszod!

Tehát ha én február 5-én kezdtem,november 30-ával vettek táppénzre,akkor nettó 5 nappal csúsztam le a magasabb összegű táppénzről?(jogosultság előtti 3 hónap+180 nap)? 🙈 agyérgörcsöt kapok hirtelen

2019. febr. 21. 20:43
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
15-ös vagyok. A 120 napod megvan, akkor megkapod ugyanazt, mintha 180 napra néznék. Ha az utolsó 3 hónapban esetleg emeltek Neked fizut, az már nem számít bele.
2019. febr. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!