Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen támogatásokat tudunk...

Milyen támogatásokat tudunk igénybe venni innentől fogva?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Jelenleg barátnőm 7,5 hónapos terhes kereken, ő nem dolgozik már szerencsére de az elmúlt időszakban 8 órára volt bejelentve (utóbbi 3 hónap br 200.000 kereken) azelőtt pedig 4 órára kb semennyire, minimálra.



Én jelenleg Br 390.000ft (+/- éjszakai pótlék amikor vagy így vagy úgy viszi fel , le ) körül keresek , ez a 4. hónap hogy ezen a munkahelyen dolgozok, azelőtt munkanélküli voltam bő 2 hónapig viszont előtte is kb 350br kerestem előző munkahelyemen ahol pontosan 2 évet töltöttem el.



A kérdésem hogy milyen támogatásra lehetünk jók?



Fél füllel hallotam itt bent hogy magzati támogatást is lehet igényelni, viszont ezt csak az anya teheti meg?



Mikor és miket kezdjek el intézni?



Összességében mennyi támogatás várható?



Ha esetleg valamit még valaki hozzá tudna fűzni azt is nagyon szívesen fogadnám.



2019. márc. 1. 08:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Amíg várandós, addig csak a magzati adókedvezményt lehet igényelni, a beltöltött 91. naptól. Az pedig, hogy te mennyit keresel, ilyenkor lényegtelen.
2019. márc. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazon a munkahelyen lett átjelentve 8 órára? Mert akkor sajna nem lesz valami sok a csed,gyed, mert zömèben mèg a règi bèrèből lesz számolva. Most táppènzen van?

Nem magzati támogatás, hanem magzati adókedvezmèny. Ez 1 gyerek esetèn havi 10e. Ha nem vagytok házasok, csak az anya veheti igènybe, viszont szülès után az adóbevallással te is megkaphatod visszamenőleg egy összegben. Ès szülèst követően már èrvènyesítheted te is havi szinten.

Szóval egyenlőre nincs mit intèzni, a többi szülès után jár, ès akkor tudjátok igènyelni, ha megjött a kicsi taj kártyája.

Lesz majd egyszeri anyasági támogatás, ez 64125 Ft, ehhez 4 orvosi pecsèt kell, hogy rendszeresen járt terhesgondozasra, családi pótlèk havi 12e, meg a csed, ami a fizetèse alapján lesz megállapítva.

2019. márc. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az anya akkor jogosult csedre, gyedre, ha a szülést megelőző 2 évben van 365 biztosított napja és csed igényléskor is biztosított. Az valóban fontos, hogy a 8 órás átjelentés egy munkahelyen volt v. munkahelyet váltott? Ha nem vagytok házasok, akkor a magzati adókedvezményt csak az anya igényelhet, de ha nem kértétek, akkor szülés után egy összegben adóbevalláskor visszaigényelheted. Csed, gyed számítás: az igénylést megelőző 3. hónap utolsó napjától visszafele néznek 180 bérezett napot. Ennek a 180 napnak az átlaga lesz a csed, gyed alapja. Csed, gyed a bruttó átlagbér 70%-a.

A te kereseted annyiban számíthat, ha a párod gyede kevés, akkor a csed lejárta után te is mehetsz gyedre és dolgozhatsz mellette. Neked is meg kell felelni a gyed kritériumainak, vagyis a 365 biztosított napnak neked is meg kell lenni, az igényléstől számított 2 éven belül. Ha te mész majd gyedre, akkor a párod fizetés nélküli szabin maradhat, de a TB - t havonta fizetni kell neki.

2019. márc. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!