Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha az apa igényelne GYED...

Ha az apa igényelne GYED Extrát magasabb fizetés miatt, az ányara nézve ennek milyen következményei lennének?

Figyelt kérdés

Az anya fizetése 195.000 bruttó, az apáé 530.000 bruttó. Tehát lenne kb. 50.000 Ft különbség a gyedben.

Az anya akkor fizetés nélküli szabadságon lehet a gyermek 3 éves koráig (persze az utolsó évre nem GYED-del, hanem GYES-sel számolva? Hogy számít ez a nyugdíjába, biztosítottsági idejébe? Tervünk 2-3 éves korkülönbséggel a 2. baba. Akkor ugyan úgy jogosult lesz majd CSED-re, mint most? Hogyan számít ez az anya nyugdíjába (úgy tudom, hogy a fizetés nélküli szabi nem számít nyugdíj szempontjából biztosított időszaknak)?


2019. márc. 20. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha fizetés nélküli szabin leszel és nem jár rá ellátás (GYED) a biztosításod megszakad, így a második baba előtt vissza kell menned dolgozni és megszerezni a szükséges időt újra. Valamint a TB-t is magadnak kell fizesd a fizetés nélküli időszaka alatt. Így persze ezek az évek a nyugdíjba sem számítanak bele majd, feltéve ha akkor is ugyanez a nyugdíj rendszer marad.
2019. márc. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, tehát több a leve, mint a húsa. Akkor ezzel nem szórakozunk.

Köszönöm a választ.

2019. márc. 20. 17:03
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az elsőnek én is pont ugyanígy írtam volna le.

Bérszámfejtőként dolgozom, és hihetetlen, hogy mennyien csinálják amúgy így. Mindig figyelmeztetem őket, hogy az anya csak lesni fog ha elmegy nyugdíjba, vagy visszamegy dolgozni és a gyápot a min. bér alapján kapja, de mindenkinek a "most" számít...

2019. márc. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Pedig ez egy egyértelműen nem éri meg helyzet. Köszönöm a válaszokat.
2019. márc. 21. 06:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!