Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Méltányossági gyedet hogy...

Méltányossági gyedet hogy tudok igényelni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! November 5 óta dolgozok, előtte passzív gyeden voltam, ami szeptember 28-án lejárt, de ugye akkor már nem voltam biztosított, most kismama vagyok újra, augusztus 14-én vagyok kiirva, de épp nem lesz meg a 365 nap, csak kb 290 körül. Ilyenkor van mód valahogy méltányossági gyedet igénybe venni? Végig tervezek dolgozni. Köszi
2019. márc. 21. 20:40
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Mod van gondolom, megprobalhatod, de nekem a nagyobb fiamnal 2 napra nem adták meg, szoval proba szerencse.
2019. márc. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Elég szemetek ha nem adták meg, akkor mire való a méltányossági gyed?
2019. márc. 21. 20:47
 3/29 anonim ***** válasza:
Nagyon sok kritériumot néznek, nem csak azt, hogy mennyi nap hiányzik. Számít az anyagi helyzet is. Ha a létminimum felett éltek, akkor kisebb az esély ara, hogy megkapd.
2019. márc. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Jövedelmunk csak a gyes es 2 gyerekre a családi van csak, meg ugye most a jövedelmem, de az szülésig. Utána nem lesz. Bevételük es vagyonuk van, de hitelt nem kaptunk amikor házat vettünk, mert a bevétel nem jövedelem, hiába hónapra leosztva 400 ezer lenne. Mennyire mennek bele? Munkaviszonyom szülés napján is fenn áll majd.
2019. márc. 21. 22:37
 5/29 anonim ***** válasza:
A 290 nap nagyon kevès, ennyire eleve igènyelni sem lehet. Maximum 40 nap hiányzása esetèn kèrhető, az ugye 325 nap.
2019. márc. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
De olvastam olyat, hogy 200 napra is megadták, mert ugye családok éve van. Kíváncsi vagyok igaz e
2019. márc. 22. 07:44
 7/29 anonim ***** válasza:
Mikor szűnt meg a munkaviszonyod? Apa jövedelme?
2019. márc. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

[link]


Itt olvashatod a tudni valókat. Viszont majd döntsd el, hogy a csendet, vagy a gyedet igènyled meg, mert mèg ha valami csoda folytán meg is ítèlik, max az egyikre. 2x nem fognak mèltányossagot gyakorolni.

2019. márc. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
No de ha van bevétel (őstermelő a férjed esetleg?), ami közel 400 ezer havonta, akkor mire fel igényelnétek meg? Értem én, hogy nem jövedelem, de akkor is bevétel, az igénylésnél mindent fel kell tüntetni. Szerintem ez nagyon sok nap hiány, ha valakinek ritka esetben megadják mégis úgy, hogy az általánosan "megengedettnél" kevesebb biztosított napja van, akkor ott a szociális rászorultság a fő ok. Ettől függetlenül nem tudom hogy jön ide a családok éve, ami amúgy 2018 volt hivatalosan, nem ez az év. De ha 2019 is az volna, az még nem jelenti azt, hogy méltányosságból megítélnek bármit, amire az igénylő nem jogosult. Próbáld meg, aztán majd kiderül.
2019. márc. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Szinte nulla az esélye, hogy megkapd. Itt minden jövedelmet, bevételt néznek. Még azt is, hogy saját ház v. autó van-e. Ha van 400 ezer bevétel vállalkozásból, plusz a te munkabéred +családi pótlék, 100% hogy nem kapod meg.
2019. márc. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!