Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Méltányossági gyedet mikor és...

Méltányossági gyedet mikor és hol kell igényelni?

Figyelt kérdés
Valamit a gyest, anyaságit,családi pótlékot hol és mikor kell igényelni?
2015. szept. 21. 09:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Vagy csedet/gyedet kapsz, vagy gyest.

Csedet/gyedet az OEP-nél kell igényelni.

Családit, egyszeri anyaságit, és majd gyest a MÁKnál. Vagy kormányablakban.


Mennyi munkaviszonyod van, mennyi hiányzik? Mikor szülsz?

2015. szept. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Bella169 ***** válasza:

A helyileg illetékes oep-nél. Vannak kint formanyomtatványok, de a netről is letölthetőek.

Minden ilyen juttatást azután fogsz tudni igényelni, hogy kipostázták a gyerek TAJ kártyáját, mert a pici TAJ számát mindenre rá kell írni. (Az ideiglenes nem játszik ebben az esetben, azt csak receptíráshoz és kórházi ellátáshoz lehet használni)

2015. szept. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Én 2 évvel ezelőtt az OEP-től kértem igazolást a TAJ számról, gond nélkül elfogadták mindenhol, nem kellett megvárnom a kártyát.
2015. szept. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Bella169 ***** válasza:
Én most szültem egy hónapja, már nem lehet így sajna. Próbáltam megérdeklődni a hivatalban hogy mi a gyerek TAJ száma, de közölték 1 héttel a szülés után, hogy még nem generálták meg neki a TAJ számát. Meg kellett várnom míg megjön a TAJ kártya. Mondjuk Aug 20-án szültem, így beleesett a hosszú hétvége, így szept elsején kaptuk kézhez a TAJ kártyát (előtte való nap készítették el és postázták).
2015. szept. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
egy hónap hiányzik a munkaviszonyból plusz mínusz pát nap attól függően mikor is születik meg a pici
2015. szept. 21. 10:41
 6/12 anonim ***** válasza:

Huu az 1 hónap az sok, arra nem fogod megkapni méltányosságból, persze azért mindenképp próbáld meg, de ne számítsatok rá. Majd az oep-nél tudod megigényelni, illetve a munkahelyed is beküldheti.

A gyest, csp-t és anyaságit a kormányablaknál kell, szintén azután, hogy megszületett a baba, és megvan minden szükséges okmánya.

2015. szept. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Lejár a szerződésed? Mióta dolgozol? Mikor szülsz? Jogosult vagy álláskeresésire?


Így kevés az infó. Mert 1 hónap tényleg sok.

2015. szept. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mért járna le a szerződésem? Dec. 15re vagyok kiírva és január 15én lenne meg az egy év munkaviszonyom.Még régebben azt olvastam,hogy 40 nap belefér abba hogy igényelheted (persze nem biztos ,hogy megkapod) 2013-14be meg nappali tagozatos voltam de csak egy éves képzésen szóval azzal se tudok semmit kezdeni mert minimum két éves képzést tudnának beleszámolni
2015. szept. 21. 11:18
 9/12 anonim ***** válasza:
Igényelni lehet, hogy lehet, de kevés az esély, hogy megadják. Meg csak max a csedet, a gyedet már biztos nem fogják. Mondjuk már azzal is előrébb vagytok.
2015. szept. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia, en már beadtam a kérvényemet, hátha tudok segíteni :)

2014 novemberében lettem terhes, nappali tagozatos voltam főiskolán.januar 5-en vettek fel főállásba a munkahelyemre. Juli 23-ra voltam kiirva es nekem Juli 9-en lett volna meg az egy évem (180 nap a suli + 185 nap a munkaviszony) erre en juni 30-an megszültem a ikerlanyaimat :) tehát ott volt hogy 9 nap...diplomás gyedet nem akartam így mentünk a méltányossági fele...en fizettem a korhazban levő tb ügyintézőnek, így egy het alatt volt anyaságim, csaladipotlekom es taj kartyaim :) a munkahelyem tb kifizető hely volt így meg kelett várnom az elutasító határozatot. Ha azt megkaptam a tb osztály intézte a méltányosságit...ki kellett töltenem a neten levő nyomtatványt, a ferjem jövedelem igazolását kellett csatolnom es egy indokot hogy miert kérem (nalunk itt az ikerterhessegre hivatkoztunk meg a koraszulesre stb...) ugy tudom, max 48 napot néznek el es az így bejövő pénznek az egy főre jutó keresetet (nekem ugyebár a csaladi plusz a ferjem fizetése Ani papíron a minimálbér es négyen vagyunk max 40ezret néznek el) tegnap jott a papir, hogy meghosszabbítják az eljárást...június 30-an szültem es ma szeptember vege fele meg mindig nincsen semmi hír...azt tanácsolom hogy ha tehetitek tegyetek félre erre az időszakra mert nem 1 honap az átfutás...es ha nem tb kifizető a munkahelyed akkor kérj fel egy tb ügyintézőt hogy elintézze ezeket :) nekünk 11e volt az anyasági,csaladi,taj kartya, a GYED 6ezer forint lett volna...nekem esélyem sem lett volna ikrek mellett ilyen ügyeket inteznem :/

Renelem tudtam segíteni :) es kitartás, nincsen sok mar hatra :)


3hos ikrek anyukája :)

2015. szept. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!