Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi a különbség az adókedvezmén...

Mi a különbség az adókedvezményél?

Figyelt kérdés

A munkahelyemre kell leadnom a nyilatkozatot magzatra járó adókedvezményre.

Két rubrika szerepel rajta: egyedül érvényesítem illetve, hogy közösen érvényesítem?


Ha jól tudom csak az egyik szülő igényelheti az adókedvezményt?! (Első baba lesz)


Illetve segítenétek kiszámolni, hogy nekem mikortól jár? Honnan számolják a 90. napot?

Január 2-án volt az utolsó menstruációm. Onnan kell számolni? Védőnőm március 23-át mondta, hogy akkor töltöm a 90 napot de nem tudom, hogy jött ki ez neki...


2019. ápr. 23. 09:51
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Ja nem egyelőre még nem tervezzük :) Többet visz el egy lagzi :P :D


Csak annyira nem volt egyértelmű a fogalmazás, hogy nem tudtam hova tenni :)

2019. ápr. 23. 11:02
 12/16 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne hozzátok; megkaptam márciustól az igazolást a 90. napról viszont a fizetésemben nem csak az áprilisit. Mikor tudom visszaigényelni a márciusi kedvezményt? Köszönöm :)
2019. máj. 8. 11:57
 13/16 anonim ***** válasza:

Mikor adtad le a nyilatkozatot?

Visszamenőleg nem tudják bérszámfejteni.


Jövő évben az adóbevallásban tudod majd visszaigényelni.

2019. máj. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Április 25-én adtam le. Igen azt tudom, hogy nem kapom meg csak akkor. De az már csak jövőre lesz? Idén nem tudom visszaigényelni?
2019. máj. 8. 13:03
 15/16 anonim ***** válasza:

Akkor csak az áprilisi bérből tudják számfejteni.

A márciusi béred adója már be van fizetve.

Azt csak jövőre tudod visszakérni a bevallásban.

2019. máj. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Sztem nem is jar marciusra. Irtam neked elobb volt az uccso mensim mint neked (dec 30) es nekem is csak aprilistol jar... De ha mégis jar majd jövőre az adobevallassal
2019. máj. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!