Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Egyetem után gyerekvállalás?

Egyetem után gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Jövőre sok év vàrakozàs utàn vègre összehàzasodunk, és nem szeretnénk mèg éveket várni a gyerekvállalással. A probléma viszont az, hogy bár dolgozom/dolgoztam az egyetem alatt vègig(jövőre àllamvizsgàzok, màsodik szakom lesz), főleg alkalmi munkavàllalókènt(mert így érte meg), 4 óràban is be voltam jelentve, illetve szezonàlis munkàra is. Néhàny hónapot 8órába bejelentve is dolgoztam. Milyen állami tàmogatást vehetnék igénybe ezek alapjan? Vagy érdemes lenne még két évet teljes munkaidős àllásban dolgoznom gyermekvàllalàs előtt? (3 gyermeket szeretnènk, és “fiatal” szülőkènt szeretnènk felnevelni őket. Nem igazàn szeretnèk 30év felett szülni)

26/L



2017. okt. 7. 06:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Gyes: 26 ezer, csp: 12 ezer nagyjából, ezeket kapnád a 2 éves munkaviszony nélkül. Ha ledolgozod a 2 évet, akkor ennél jóval magasabb összeget, a fizetésed talán 60-70 százalékát.
2017. okt. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Diplomás gyed-re nem vagy jogosult?

Vagy hogy a férjed igényli a gyed-et, mellette 8 órában ugyanúgy dolgozik.

Első házasok adókedvezménye és a gyerek után járó adókedvezményt is igénybe tudjátok venni, ha neki van munkahelye.

2017. okt. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell 2 ledolgozott év a "normál" gyed-hez, csak 365 nap.

Az már más kérdés, hogy dolgozol kb fél évet és elmész tp-re meg szülni, az milyen a munkáltatóval.


Ha jogosult vagy diplomás gyedre, akkor meg két gyerek között kell dolgoznod, ha te akarod a gyedet igénybe venni. Illetve a diplomás gyed.

Vagy a párom veszi igénybe a gyedet, de akkor neked nem lesz szolgálati időként figyelembe véve és fizetned kell az egészségügyi szolgáltatási járulékot is magad után.

NA meg te otthon leszel évekig a 3 gyerekkel és 30+-ként szinte pályakezdőként jelensz meg a munkaerőpiacon. El tudsz majd helyezkedni? Ez is egy szempont szerintem.


Gondold végig és mérlegelj.

2017. okt. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Két éven belül kekl 365 nap munkaviszony iletve h a szülés napján is biztosított legyél a csedhez és gyedhez.

Én a helyedben elmennék dolgozni és kb fél év múlva próbálkoznék a teherbeeséssel. Akkor mire szülsz biztos megvan a kötelező egy év. Fél év nem nagy halasztás és azért két évig utána sokkal több lesz, meg addig is tudtok belőle félre tenni.

2017. okt. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

3as vagyok

Lemaradt, hogy a diplomás gyed csak 1 évig jár.

2017. okt. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2018-tól 2 évig fog jàrni a diplomás gyed és magasabb is lesz az összege.
2017. okt. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Legyen gyeded es munkatapasztalatod. Sosem tudhatod mikor hagy ott a pasid, es maradsz egyedul a gyerekkel a 26 ezres gyessel es 0 munkatapasztalattal.
2017. okt. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem után mindenképp legyen munkatapasztalatod (legalább egy év, ha többet nem szeretnél). Én is hamar szeretnék majd babát, de először az az első, hogy érettségizzek, elvégezzem az egyetemet, dolgozzak, pénzt gyűjtsek és utána gondolkodunk majd el a gyerekvállaláson.
2017. okt. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Kedves 13:36-os, 10éve vagyunk együtt a párommal, imádjuk egymást a mai napig. Esze àgàban nincs elhagyni. Ami pedig a munkatapasztalatot illeti, ahogy írtam az egyetem mellett dolgozom, lassan 6éve. Amikor nem az egyetemen vagyok, akkor a munkahelyemen. Van tapasztalatom, nem is akàrmilyen. ;)

2017. okt. 7. 19:32
 10/11 anonim ***** válasza:

Van tapasztalatom, nem is akàrmilyen. ;)


Ne csodálkozz, ha emiatt a kijelentésed miatt sok félreérthető kérdést/megjegyzést fogsz kapni. De ha tényleg úgy van, ahogy mondod, akkor tényleg csak az kell, hogy meglegyen az anyagi háttér, és jöhet a baba, amint úgy érzitek, közös döntés.

2017. okt. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!