Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen támogatásokra jogosult...

Milyen támogatásokra jogosult az, aki nappali (! ) tagozatos egyetem utolsó félévében terhes lett, elvetetni esze ágában sincs, de nem volt még munkaviszonya, s a nyáron diplomázik?

Figyelt kérdés

Tehát, fiatal lány vagyok és terhes. Nem tervezetten, ez gondolom egyértelmű... Ha terveztem volna, akkor értelemszerűen megvártam volna, míg van mondjuk egy pár hónapos munkaviszonyom, de előbb szólt közbe az élet, azonban júliusban már a kezemben tartom a diplomámat is.


Ilyen esetben milyen pénzügyi támogatásokra jogosult egy pályakezdő, friss diplomás, fiatal édesanya?


(Gyengébbek kedvéért előre világosan megfogalmazom: NEM fogom elvetetni, szóval el se kezdd gépelni azt a szót, hogy egyszerűbb lenne az abortusz, vagy menjek előbb dolgozni inkább, ez tárgytalan.)

:)



2019. máj. 2. 21:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

5. Nagyszülői gyed bevezetése

A gyed extra nem terjed ki a nagyszülőre, vagyis nem dolgozhat gyed közben.

Aktív korú, vagyis nem nyugdíjas nagyszülőknél vehető igénybe csak a lehetőség.

2 év alatt gyermekkel maradhat otthon a nagyszülő.

2019. máj. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!