Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nincs állásom 1 hónapja, és...

Nincs állásom 1 hónapja, és pozitívat teszteltem. Előző 5,5 évem biztosított volt, egész jól kerestem. Hogy számolják majd a baba után kapott összeget?

Figyelt kérdés
Számít az valamennyit, hogy friss munkanélküli vagyok? Kell egyáltalán egy érvényes munkaszerződés ehhez? Nem munkakerülő vagyok, csak átraktak egy olyan állandó projektre, amin dolgozó kollégákkal lehetetlen volt együttműködni. Most mit tegyek?
2019. máj. 3. 20:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy biztositott akkor sajnos csak gyest kapsz.
2019. máj. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%

Most álláskeresési járadékot kapsz? Mert ha igen akkor azonnal függeszd fel. Szülés előtt közvetlenül igénybe véve kaphatsz a minimálbér után csedet.

Egyébként pedig semmit, csak az alanyi gyest és csp-t.

2019. máj. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Most semmilyen járadékot nem kapok.
2019. máj. 3. 20:15
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Most azt teheted, hogy fizeted magad után a tb-t majd a 8. hónap körül be mész a helyi munkaügyi központba, viszed az utolsó munkahelyeden kapott kilépő papírokat és kéred az álláskeresési járadék folyósítását. Majd a szülés előtt 2-3 héttel pedig az államkincstár cst tb főosztályán megigényled a csedet. A minimálbér 70%-át fogod kapni.
2019. máj. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szülésed pillanatában nincs biztosítási jogviszonyod, akkor teljesen mindegy, hogy előtte mennyit dolgoztál, dolgozhattál 20 évet is, akkor is csak az alanyi jogon járó támogatásokat fogod kapni.

Vagy elhelyezkedsz valahol, bár így elég nehéz, sőt szinte lehetetlen, vagy utána nézel, hogy jogosult vagy-e álláskeresési járadékra, mert akkor ha azt a szülésed előtt veszed igénybe, akkor nem csak gyest, meg családi pótlékot kapsz, mert biztosított leszel szüléskor.

2019. máj. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
12%

Biztosítási jogviszony alapján gyed-re jogosultság


Gyermekgondozási díjra jogosult a gyermeket saját háztartásában nevelő:


biztosított szülő, ha a gyermek születését megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt!!!


Jogosult leszel a Gyed-re de a helyedben elhelyezkednék azert valahol.

2019. máj. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: ott van benne, hogy "biztosított szülő". Vagyis a szülés időpontjában IS biztosítási jogviszonyban kell állnia, különben nem lesz jogosult CSED-re és GYED-re.
2019. máj. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Így van 6-os, jogosult az a biztosított(!) szülő... Biztosított Tbj 5 paragrafus. Akinek nincs állása az nem biztosított.
2019. máj. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%

Azt írták, hogy a csed-et hogy kaphatod meg.

Utána a párod tudja kérni a gyed extrát.

2019. máj. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Azt nem irta sehol a Kérdező hogy tuti nem lesz már állása, ezért is javasoltam hogy vhova menjen el !!
2019. máj. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!