Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénz beleszámít a gyedbe?

Táppénz beleszámít a gyedbe?

Figyelt kérdés
Nem tervezett baba , 2 éven belül 180 napom van bejelentett. Mivel nehéz fizikai munkát végezek ezért nálunk 8.hettol mennek a kismamák táppénzre. Bele számit szülésig a táppénz ?
2019. máj. 30. 09:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
47%
Ha amúgy nem kapna semmit még mindig jobb 😉
2019. máj. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Milyen semmit?

Kihúzza táppénzen amíg lehet, utána kezdi a CSED-et.

2019. máj. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nem minimálbéren vagyok , de a munkakorom olyan hogy nem tudom elkerülni a folyamatos emelgetést (25-30kg ) , aki terhes az első ultrahang után megy beteg szabira tőlünk . Elméletileg úgy van nálunk is hogy csak 6 órát dolgozgatnék, meg könnyű munkát adhatnának de nincs nálunk könnyű munka max a vezetőségnek... dolgoznék én szívesen, így viszont elég kockázatos..
2019. máj. 30. 14:33
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: törvény szerint, ha egészséges terhes vagy, csak a munkakörödet nem végezheted terhesen, akkor vagy adnak könnyített munkát, vagy felmentenek a munkavégzés alól és otthon maradsz távolléti díjjal. Ez ugye alacsonyabb, mint a pótlékokkal kapott bér, és beleszámít a CSED alapjába.

Vagy ahogy a gyakorlatban szokták a kismamák (és a munkáltatónak is ez az "olcsóbb", hogy elmész táppénzre. A táppénzt is tényleges bérből számolják, tehát lehet hogy majdnem annyi, mint a távolléti díj esetedben, és a CSED számításnál ez nem számít bele.


SZóval te anyagilag jobban jársz a táppénzzel, mint a törvénye szigorú betartásával.

2019. máj. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:)
2019. máj. 30. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!