Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Volt itt aki gyermekét elsőben...

Volt itt aki gyermekét elsőben nem adta be napközibe? Hanem elhozta ebéd után (vagy az utolsó óra után). Miért? Meddig?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 11. 16:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem volt különóra, gyakran elhoztam, mert ráértem, megtehettem. (Itthon vagyok a kistesóval.)

De nem mindig. Jobb a napközi, olyan szempontból, hogy közösen nekiállnak a házifeladatnak, megírják. Otthon meg nagyon nem volt kedve hozzá...

2018. ápr. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Elszoktam hozni ebéd után amikor csak lehet, mert szeretem, ha itthon van szeretek vele foglalkozni, és a házi feladat írása is gyorsabban megvan kis csokizással egybe kötve. Sokszor a kishúgát is elhozom az oviból hamarabb és imádnak trambulinba ugrálni. Olyan gyorsan telik az idő, szeretnék sokat velük lenni.
2018. ápr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Nálunk kifejezetten kérték, hogy NE. Tanulószoba van délután, ahol a tanítónéni magyarázza a házi feladatot úgy, ahogy órán is tanulják. Többen viszik haza a gyereküket edzés, különóra miatt, nekik otthon kell a házit megcsinálni, és bizony az anyukák elmondása szerint nehézkesebb, mint a suliban.
2018. ápr. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Elhozom, mert gyesen vagyok itthon és én is ameddig lehet, minél többet szeretnék vele lenni, na meg a kistesóval is többet lehet így. Nálunk aki napközis, annak nehezebb, mert olyan rosszak, állandóan közbeszólnak, hangoskodnak, ahányszor valaki elrontja az olvasást, annyiszor újrakezdik, nincs ideje sem gondolkodni egy megoldáson, mert valaki bekiabálja. Tegnap volt a nyílt nap, láttam, hogy ez van. Ha elmegyek dolgozni, akkor a Mamánál lesz délután. Itthon egyből megcsináljuk a leckét, amikor hazajön. A tesó pont akkor alszik, után mehet a játék!
2018. ápr. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
3-as, különórára járnak már elsős korban?
2018. ápr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Igen, vannak, akik járnak. Pl már oviban jártak angolra, és nem hagyták abba. vagy vizuális iskolába, zeneórára, stb.
2018. ápr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:

Amikor kicsi voltam, nekem se kellett soha bent maradnom, se napközis, se ebédes nem voltam. Mondjuk akkor még nem volt divat ez a mostani "kötelező" tanulószoba. Vagy Anyukám, vagy Apukám mindig otthon volt. Hazamentem, először a házi, utána a játék, mindig ez volt a sorrend.

Végig a diák éveim alatt. :)

2018. ápr. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét gyerek elég aktív és eleven. Így mindkettő sportot, zenét kezdett elsőtől ovi után (oviban ezek biztosítva voltak) Így nehéz lett volna a delutan ottmaradás. Mindkettőnél próbálkozott egy egy tanító hogy maradjanak délután mert ott leckétírnak meg tanulnak. De pár hónap alatt belátták hogy a délelőtt jólnevelt órát végigülni képes gyerek délután már pörögne. Így végül ismét elhozhattam őket és járhattak tovább mindenre :) nekünk ez vált be.

De nagyobbamnak egy kusbarátja azért ment haza ebéd után elsőtől mert aludt egyet utána otthon még. Ő meg ezért kattant meg délután.

A gyerekek sokfélék. Meg a családok is. Az viszont biztos, ha nem egész napis akkor keckét írni a szülőnek kell otthon .

2018. ápr. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Jövőre kezdi az elsőt a gyerekem és az igazgatónéni kifejezetten mondta, hogy ő nem javasolja elsősöknek a napközit. Menjen haza a gyerek és ha tud, akkor aludjon ebéd után. Szerinte a délelőtt épp elég megerőltető egy elsősnek.
2018. ápr. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

hát ez nagyon meglepő hozzáállás az igazgató felől. főként hogy a délutánoknak van a leginkább közösségformáló hatása, hiszen akkor van szabadidő, "munkán" kívüli szervezett program, stb.

Az én elsősöm imádja a napközit. 4kor megyek érte és van, hogy el sem akar indulni haza.

2018. ápr. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!