Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kötelező olvasmány?

Kötelező olvasmány?

Figyelt kérdés

Véleményetek? Tapasztalatotok? Miként vészelitek át? Nálatok, miként áll hozzá a tanár, ossza az egyeseket vagy próbálja ő is átvészelni, megoldást keresni?

Ti, felnőttek, szerettek olvasni? Gyermeketek szeret olvasni? A kötelezőt is vagy csak egyéb könyveket, újságokat?



2019. aug. 16. 13:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk, -tesóm most kezdi majd a gimit- be volt mindig is osztva, hogy a nyári kötelezővel napi/heti mennyi időt kell tölteni, hány oldalt vagy fejezetet kell haladni, plusz meg kellett írni az olvasónaplót róla.

Neki tetszettek ezek, szívesen olvasta, valamelyiket (asszem a Tüskevárat) még sorozat formájában is nézték, szerintem leginkább szülői hozzáállás. Ha ő is úgy áll hozzá, hogy ördögtől való az olvasás, a gyereknek is ilyen lesz. Én is szerettem 10 éve ezeket a kötelezőket, nyáron emellett még rengeteg könyvet olvastam.

2019. aug. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam nem szeret olvasni, annak ellenére hogy én és az édesapja is sokat olvasunk, sőt a két nővére (12 és14 évvel idősebb vér szerinti testvérei) is gyerekkoruktól sokat olvasnak. Neki ugyanúgy meséltem mint a lányoknak, 10.12 éves korában még regényeket olvastam fel esténként, amit szívesen hallgatott, de az önálló olvasásra nem kapott rá. Pedig technikailag jól olvas, és meg is érti.

A kötelezőkhöz hangoskönyvet szokott keresni. Sokszor én is felolvastam neki részeket "esti meseként". Most nyolcadikba megy, a tanár 10-12 könyvet jelölt ki a nyárra, eltérő hosszúságú, stilusú, témájú regényeket, amiből egyet kell elolvasni.

Ő Goldingtól a Legyek urát választotta. Nem talált hozzá hangoskönyvet, de egyelőre hősiesen olvas. Illetve hogy mégis legyen benne valami elekronika, letöltötte valahonnan a szöveget, és egy Spring text (???) nevű alkalmazással olvassa, ami előre beállított sebességgel szavanként villantja fel a mondatokat a képernyője közepén. Állítólag így gyorsabb...

2019. aug. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
87%

13 éves koromtól imádok olvasni (most 30 vagyok), de a kötelező olvasmányokat annak idején gyűlöltem, és ezzel így vagyok most is (annak idején ilyen Egri csillagok meg Kőszívű ember fiai stb voltak, manapság nem tudom, miket kell).

Le kéne szokniuk a tantervet összeállítóknak ezekről, mert csak rombolnak vele, nem építenek, ez a véleményem. (Vagy épp ez a cél?) Csak a memoriter versek voltak még rosszabbak.


Egyszerű javaslatom a gyakorló szülők/nebulók számára: olvassanak rövidített változatot, meg ha készült, nézzék meg a filmet, ennyi. Így legalább egy 3-ast vagy 4-egyest össze lehet kaparni, jobb meg nem is kell.

2019. aug. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
100%
Én is nézem a Stranger Things-t. De szerintem a feliratos filmeknek nem sok értelmük van. Kezdésnek gyerekeknek meséket adnék nézni angolul. Felirat nélkül, vagy angol felirattal.
2019. aug. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

A mai gyerekek már nem olvasnak. Pedig én nagyon sokat olvasok, látják is tőlem, de mégsem.

Hozzáteszem, figyelemzavaros mind a kettő, szerintem nem is élmény nekik az olvasás.

Én szoktam nekik minden este mesét olvasni,azt imádják, de hogy ők olvassanak maguknak? Azt nem.

A lányom most 6. osztályos, elolvasta az Egri csillagokat, sőt, eddig még minden kötelezőt elolvasott, nem szerette őket, de megcsinálta. Olvasónaplót kellett írni belőle, ötöst is kapott rá, de nagyon nem mentek bele. Szerintem aki nem olvasta, az leírta a netről, nem tudom mennyire hullottak a fejek.

A fiam 3.as, vele is végigszenvedtük együtt az előző 2 évben a kötelezőt, és ők még a suliban is együtt olvasnak, így tuti mindenki elolvasta. Sajnos tavaly hármast kapott belőle, pedig egyszer elolvastuk nyáron, egyszer bent együtt a suliba fejezetenként, meg a kapott házi feladatokat itthon is elolvastuk, megcsináltuk. Igaz, június első hetében volt az a dolgozat, szerintem már nagyon fáradt volt, így az év végi jegye már csak 4-es lehetett. Most a Vuk kell, nyáron elolvastuk, most órán is olvassák.

2019. okt. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!