Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nehéz olvasmány várandósan?

Nehéz olvasmány várandósan?

Figyelt kérdés
A kérdésem elsőre nagyon furcsának hathat. De olvastam egy cikket egy holokauszt túlélőről és hogy írt egy könyvet az emlékeiről. Felkeltette a kíváncsiságomat, szeretem a valós történeteket, visszaemlékezéseket. Ugyanakkor eszembe jutott az is, hogy talán nem eza legjobb állapot ilyen lelkileg megterhelő könyvet olvasni. Szerintetek van ebben valami? Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy rátok milyen hatással voltak megrázó filmek, könyvek, hogy nem volt e lelkileg túl megterhelő és nem bántátok meg, hogy úgymond önként kerestetek magatoknak lelkileg megterhelő dolgot
2019. máj. 8. 20:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Uristen ne csináld már. Terhessegem alatt vesztem ossze anyammal. Na az lelkileg megterhelo. Amugy szeretem a horrort is, neztem holokausztos filmet is, ha alapjaraton szereted, miert ne?
2019. máj. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Énterhesség alatt megnéztem az ösdzes Gyilkos elmék részt. Elolvastam vagy 15 Stephen King regényt. Meg egy csomó II. világháborús filmet is megnéztem.

Olvasd el nyugodtan!

Később úgyse lesz időd olvasgatni. Elhiheted.😊

2019. máj. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Kicsit (nagyon) eltúlzod már a "kismamának nyugalom kell" fogalmat.
2019. máj. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretnéd olvasd el, ha nem akkor ne.

Én pl mindenen sírok, meg mindentől megijedek most terhesen, így már meg sem próbálok belemenni ilyesmibe, mert egyszerűen tudom, hogy nem esne jól, nem élvezném. Nem félek, hogy bajom esne tőle, csak most nem igénylem.

Te tudod magadról, hogy mire van szükséged, tégy aszerint.

2019. máj. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Én a Trónok harca első három részét olvastam el. Még álmodtam is vele.

Mondjuk en nagyon rosszul éltem meg a terhességet, és ebben ki tudtam ezt élni, eltávolodtam a fantázia világba.

De szerintem reális az aggódásod, valós történeteket az emberi kegyetlenségről nem kívántam akkor.

Viszont ha meg a túlélést vagy más szempontot látsz benne, jó is lehet.

Te érzed. Simán lehetsz sokkal érzékenyebb.

2019. máj. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Én teljesen normálisan tettem fel a kérdést, nincs szükségem gúnyolódásra. Egyáltalán nem óvom magamat a széltől is, csak tudom hogy egy-egy ennyire megrázó regény hetekig benne motoszkál az emberben és talán nem erre kéne fordítanom most a lelki energiáimat. Ennyi.

Amúgy az igaz, hogy valaki végig néz egy rakás gyilkosis filmet, becsukja a laptopot és elfelejti, és vannak olyan emberek, akik utána napokig-hetekig a hatása alatt vannak és ezen elmélkednek.

Aki normálisan válaszolt, annak köszönöm szépen!

2019. máj. 8. 20:30
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én kismamaként a Shindler listaját nem bírtam végignezni, annyira felkavart, pedig láttam már többször is, de akkor nagyon mélyen érintett, éjszaka arról is álmodtam, és másnap is sokszor eszembe jutott. Rossz élmény volt, pedig nem is olyan vészes a film.
2019. máj. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%

Hát ha bírod, és nem érzed magad rosszul közben, akkor olvasd nyugodtan, semmi bajod nem lesz tőle.

Ismerősöm még kórházba is került, ahol thrillert olvasott :) Jól van a gyerekkel együtt.

2019. máj. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
En nem birtam ilyeneket nezni, elotte siman neztem ijeszto vagy eroszakos filmeket, azota csak elvetve, de teljesen elszoktam tole, ezert mikor mar a gyerek kint volt, es neztem megviselt, es nem is hianyzik egyaltalan, igy mar evek ota kerulom, es inkabb ismeretterjeszto, szorakiztato, drama, vagy romantikus filmeket nezek/konyveket okvasok.
2019. máj. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én terhesség alatt néztem a Trónok harcát és a Szolgálólány meséjét. Nem okozott semmi problémát.
2019. máj. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!