Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Sni-s gyereknek iskolaváltás?

Sni-s gyereknek iskolaváltás?

Figyelt kérdés

A jelenlegi iskolával nem vagyunk elégedettek, mivel a kiírt könnyítéseket egyáltalán nem veszik figyelembe a tanárok.

Viszont azt hallottam, ez mindenhol így van. Tehát csak akkor vinném át másik iskolába, ha ott segítenek neki, ha minden ugyanilyen, mint itt, akkor felesleges. De hogyan tálaljam ezt? Tapasztalatom szerint ha meghallják, hogy sni-s, már eleve elgondolkodnak, pláne akkor, ha anyuka sajátos bánásmódot szeretne a gyereknek. Apa szerint egyszerűen csak említsük meg, hogy sni-s, de ne ragozzuk. Én viszont úgy gondolom, hogy nem akarok cseberből-vederbe kerülni. Ti mit tennétek?

Egyébként a magatartásával nincs gond, szeretik a tanárai.


2019. szept. 21. 22:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
70%
Középiskolában már szinte mindenhol lehet számológépet használni dolgozatoknál és az érettségin is lehet majd. De amúgy az általános iskolai matek nem olyan bonyolult, hogy egy szülő ne tudná otthon gyakorolni a gyerekével.
2019. szept. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Nos, nyilván tudod, hogy milyen sni-s gyereket nevelni.

Amúgy közgázból van diplomám, igen tudok otthon gyakorolni vele. De ha csak ennyiről szólna, akkor minek is a tanári diploma?

És miért is van az iskolában a gyerek, ha utána a szülő tanítja meg neki otthon a tananyagot?

Miután minden nap 2 órát gyakoroltam vele, az első dolgozata egyes lett, mert nem írta rá a nevét. A második dolgozatban meg a feladatok feléig sem jutott, tehát megint egyes, holott ki van írva, hogy neki több felkészülési idő jár.

Én azt gondolom, hogy ez már nem rajtam múlik és nem is a gyereken.

Felsőben alapban nem használhatnak a gyerekek számológépet, csak ha ki van írva. Az még neki 3 év, tehát elég komoly könnyítés.

2019. szept. 22. 21:05
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Megint a 4-es vagyok. Egyetértek a Kérdezővel,SNI-s gyereket nevelni,tanítani nagyon nehéz. Az én fiamnak a magyar nem ment,és minden olyan tantárgy,amit tanulni kellett,vagyis gyakorlatilag az összes. Nekünk könnyítésnek szintén meg volt a több idő,segédeszközök használata,illetve felmentették az írásbeli számonkérések alól. Mégis volt olyan tanár,aki simán megiratta vele a témazárót,és le is osztályozta. Érettségin sem kellett írásbeliznie,csak matekból,viszont szóbelin mindenböl 2 tételt kellett húznia. De nehéz volt így is. Kedves Kérdező! Ha csak az iskolaváltásban látod a megoldást,tedd meg. Egy anya ösztönösen érzi,mi a legjobb a gyerekének,és ha úgy érzed,a váltás lenne jó,akkor biztosan az lesz a legjobb neki. Főleg úgy,hogy a gyerek is azt szeretné. Ha van kedved,írd meg,hogy döntöttetek,és mi lett az eredménye. Kitartás,szurkolok nektek!
2019. szept. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!