Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kiküldheti-e a tanár a gyereke...

Kiküldheti-e a tanár a gyereket a napköziből, mert?

Figyelt kérdés

Mert a szünet vége után ért vissza a wc-ből a becsengetés után,vagy mert egy viccelődő osztálytársán hangosan nevetett?Napközi végéig a folyosón kellett állnia egy órán keresztül a terem előtt,nem ülhetett le,nem volt vele senki,az ajtót becsukták,a leckéjével így nem lett kész.

Erről a két alkalomról tudok eddig.Tudom,hogy kell a büntetés,ha bűnt követ el,de ilyenek miatt?


2019. szept. 26. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
A gyereket kellene megnevelni, hangosan nevetés, elkésés.
2019. szept. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Van, amikor sort kell állni a wc-nél,mert pisilni sincs idejük. Nyilván nevetni nem kellett volna,de nem küldheti ki. Mi lesz,ha mondjuk egyszer a gyereket nem találja ott? Felelőtlen viselkedés a tanár részéről. Én is gyerekekkel dolgozom. Engem is kiküldtek elsőben óráról,mert véletlenül le ejtettem a ceruzámat. Azt mondta, hogy majd,ha bocsánatot kérek vissza mehetek. Nem éreztem jogosnak, több órát álltam kint senki sem nézett rám. Aztán elkezdtem sétálgatni,mert untam magam. Hirtelen mindenki engem kezdett el keresni. Tél volt a folyosókon hideg én meg előtte gyógyultam ki egy durva tüdőgyulladásból. Mondanom sem kell, hogy akkora ügy lett belőle, hogy kirúgták. A szüleim nem hagyták annyiban.Soha nem tenném egyik gyerekkel sem pedig ,ahol én dolgozom ott SNI-s és pszichésen sérült gyenge idegrendszerű gyerekek vannak.
2019. szept. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Valahol megértem, hogy a kiküldés, mint fegyelmező eszköz szükséges, engem gimiben vágtak ki párszor, mindig jogos volt :D


Viszont a te lányod esetében ez nem igazságos. Ha wcn volt wcn volt, bocsánatot kér a késésért és kész.


A nevetés talán komolyabb, de vannak dolgok, amiket én sem bírok ki röhögés nélkül. Max sarokba kellett volna állítani pár percre és kész.

2019. szept. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Ezekkel a sztorikkal az a baj, hogy mindig enyhen szubjiktivek. Engem is vágtak ki egyszer-kétszer. Még gimiben is. De soha de soha nem jó ok nélkül. Ugye az mas kérdés, hogy finomítottam a sztorit otthon.


A lényeg, hogy nemcsak az a kérdés, hogy a te gyerekednek mihez van joga, hanem az is hogy a többinek. Nekik pl hogy olyan környezetben tanulhassanak ami nyugodt és nem zavaró. Értsd: senki nem röhög hangosan.


Amúgy nálatok a folyósokon nincs pad? Em amennyi suliba jártam mindenhol volt. Én tuti ott megírtam volna a leckét és jónapot.

2019. szept. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
98%

Nevetséges, pláne alsóban.


Írjon be neked a tanár. Én nem emlékszem kiküldésekre, pláne nem napköziben..


A nevetést nem lehet visszafogni, megpróbálni lehet, de kitör az emberből.


Ha meg hasmenése van, vagy szorulása, vagy merevedése és szégyell visszamenni, vagy sor van, teljesen normális, hogy a wcben marad, amíg elmúlik a helyzet.


Nem jogos!


Felügyelet nélkül hagyni meg pláne nem szabad.


Kérj másfajta fegyelmezést, erre van az ellenőrző, szólok anyádnak, írj a táblára, hogy nem nevetek, ülj a hátsó padba egyedül, ülj ide előre egyedül..


Nálunk ezek mentek.

2019. szept. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%

Ha nem volt vele senki, akkor miért nem ült le? Nem egy életrevaló gyerek.

Enyém ebben az esetben egészen biztosan elment volna pl a sportcsarnokba, nézni a dsk-t.

Mondd a gyereknek, hogy legközelebb foglalja el magát. Menjen el meccset nézni, büféshez beszélgetni, aztán meg majd keresheti a napközis tanár kétségbeesve, és még te lehetsz felháborodva, hogy hogyhogy nem tudta, hogy merre van a gyereked?!


Amúgy nyilván maradhat rövid ideig felügyelet nélkül (függetlenül attól, hány évesekről van szó), hiszen kellhet pisilni pl a tanárnak is, de a gyereket sem kíséri senki a mosdóba... de hogy egy egész órára?!

(nálunk amúgy nemcsak napköziben, de tanórán is kimennek, ha a szükség úgy hozza. Nem örülnek a pedagógusok, de ez van)

2019. szept. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a tanároknak ma már semmi fegyelmezési eszközük nincs. De elvileg nem küldheti ki a gyereket, mert aztán mi van, ha elkóborol. Nálunk, kis falusi iskola, simán kimehet, haza is jöhet, aztán fél óra múlva meg majd keresi a tanár, hogy hol a gyerek.

Amúgy nálunk is ki szokta küldeni a tanár, pont a hangos röhögés miatt. Azt szokta mondani, menj ki, gondolkodj el, aztán gyere vissza, és kérj bocsánatot. A fiam azt szokta csinálni, hogy elmegy az ajtóig, ott megáll, visszafordul:

-Tanító néni, elnézést kérek, tudom, nem szabad az órán nevetni, most már visszaülhetek a helyemre?

Egy percet nem volt még kint emiatt.

Amúgy meg le is marad az órán, szóval elvileg nem szabad.

2019. szept. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
95%
Kiküldeni mondjuk 10 percre még azt mondom belefér... de 1 órán keresztül és úgy, hogy még a leckéjét sem csinálhatta meg... na az már durva. Én szóvá tenném, rákérdeznék, hogy igaz-e, és hogy ez így okés-e...
2019. szept. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!