Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Melyik jobb a napközus vagy...

Melyik jobb a napközus vagy az iskolaotthonos iskola?

Figyelt kérdés
Kinek melyik vált be? A napköziből el lehet hozni a gyermeket 3 óra felé is vagy csak ha indokolt esetről van szó? Ha pl nagyszülő hozza el, de nem mindennap.

2019. szept. 27. 17:45
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
67%

A napköziről tudok nyilatkozni. El lehet hozni 4előtt. Különösebb indok nem kell. Nálunk mindig év elején a szülői értekezleten kellett nyilatkozni, mikor hozzuk el. Annyit kértek, hogy tanulási időben épp ne menjünk érte. (14-15 óra közt)

Egyébként a fiamért én se tudtam menni, így tata hozta el mindig....sőt reggel se tudtam vinni, mert 7kor nyitott a suli...

2019. szept. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 A kérdező kommentje:
Pont az a különbség hogy az iskolaotthonos lényege gondolom, hogy du még órák vannak de nem hozza haza a leckét. Napköziben megcsinaljak ha megcsináljak de maradhat, mi ezt szeretnénk elkerulni, mármint hogy még este kelljen nekiallni a megmaradt leckenek a hullafaradt gyerekkel.
2019. szept. 28. 07:39
 23/62 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól értem 1 óra alatt kell megcsinálni a házit? :) Aki esetleg lassabb az pórul járt, otthon is tanulhat. :( 3 után már nem leckeznek akkor gondolom.
2019. szept. 28. 07:42
 24/62 anonim ***** válasza:
67%

Igen, 3-4-ig van napközi. Ebben írják a leckét. 14:50-ig órák vannak. Kivétel az 5. órában, akkor mennek ebédelni és van egy kis szünet is. Szóval szerintem pont ebben a fajtában jut kevesebb idő a leckére, ahol délután is tanulnak. 4 után lehet elhozni, 4-5 ig már csak ügyelet van, nincs leckeírás.

Ahol ebéd után már kezdődik a napközi és 1-4ig tart, nagyobb eséllyel gondolnám, hogy kész a lecke.

2019. szept. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 A kérdező kommentje:
Az a baj (gondolom sokan így vannak), hogy este hullafaradt mindenki. Este 7-kor kizart hogy tudjunk tanulni. :( Nem tudom mások hogy oldják meg. Az iskolaotthonos is fárasztó biztos, de ott legalább nincs olyan hogy majd este megcsinalod a maradék leckét.
2019. szept. 28. 07:54
 26/62 anonim ***** válasza:
65%

A házi írásra nem kell 1 óra, vagy máshol mennyi házit adnak fel?? Max 15-20 perc elég, ezt mindig megcsinálják nálunk a napköziben. Ebben az is jó még h ha külön órára megy akkor el tud menni napközi alatt ahova kell, míg iskolaotthonosban ez nem tudom hogy megoldható, max iskola után tud.

Iskolaotthonosban ugyanúgy kell néha otthon tanulni pl. verset vagy az elején olvasást gyakorolni így is úgy is kell otthon is, főleg azzal akinek nem megy annyira.

2019. szept. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
77%

Az iskolaotthonosban is beépítik az órarendbe a különórákat, a szabad foglalkozások idejére.

Egyébként szerintem tök mindegy. Minkét esetben ugyanannyi tanórájuk és szabadidejük van (amiben gyakorol, házit ír, különórára jár, játszik), csak más sorrendben.

Nekem nem ez volt az elsődleges szempont az iskola választásnál. Végül iskolaotthonosba vittük a lányunkat. Nincs házi, még hétvégére sem. Hét közben a könyveket sem hozzák haza. Hét végén hazahozzák és aki akar gyakorolhat, de kötelező házi nincs.

2019. szept. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
64%

Iskolaotthon. Hét közben nincs házi, nem kell könyveket cipelni, az órák jobban vannak elosztva.

Nálunk a gyerek sajnos napközis volt, rendszeresen úgy jött haza, hogy nem volt kész a házi.

A napközis tanító szerint ugyanis a napközi nem azért van, hogy házit írjanak, hanem hogy ne az utcán legyen a gyerek, hanem felügyelet alatt.

2019. szept. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
31%

Még mindig nem értem. Nálatok az iskolaotthonosban nincs napközi?

Szerintem a miénk iskolaotthonos rendszer, de napi egy óra 3-4-ig napközinek hívják. És igen, van amikor annyi a lecke, hogy nincs minden kész és még uzsizni sincs idő, szintén ebben az egy órában kell azt is megoldani. Különprogramok 4 után kezdődnek. Bizony nagyon rossz, ha utána még 6 órakor kell leülni leckét írni. Nagyon le vannak terhelve a gyerekek.

Péntekenként szinte mindig marad lecke, hiszen itt a hétvége és még szorgalmi feladatokat is szoktak kapni.

2019. szept. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
0%

Előző vagyok: nálunk is hétfőn-pénteken kell hazahordani mindent, ennek ellenére haza hozzák a leckét, ha kész van akkor is. Van leckefüzet, abból átnézzük minden nap. Irigykedem ha valahol tényleg nincs lecke.

Off- hogy oldjátok meg ha beteg a gyerek, ki tudja adni a napi pótólni valót? A leckét és amit órákon vettek?

2019. szept. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!