Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Melyik jobb a napközus vagy...

Melyik jobb a napközus vagy az iskolaotthonos iskola?

Figyelt kérdés
Kinek melyik vált be? A napköziből el lehet hozni a gyermeket 3 óra felé is vagy csak ha indokolt esetről van szó? Ha pl nagyszülő hozza el, de nem mindennap.

2019. szept. 27. 17:45
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 A kérdező kommentje:
Sokan mondják tanítot valasszunk. Speciel ezzel egyetértek de nálunk elsődleges szempont még a Meixner módszer, de úgy tudom kevesen használják. Egyelőre annyira zavaros minden, annyi szempont van. :(
2019. szept. 30. 19:27
 52/62 anonim ***** válasza:
51%

Nehéz dolog ez a "tanítót válassz" és mindenki ezzel jön. Nekünk volt lehetőségünk választani, volt előkészítő már az utolsó ovis évben, de ha egy-egy nyílt órát néz meg az ember, úgyis csak egy benyomást szerez, abból akármi lehet.

Nálunk hagyományos módszerrel volt írás-olvasás tanulás, teljesen jó volt. Amit említesz, azt nem ismerem.

Fontos szempont még szerintem, hogy minél közelebb legyen a suli. De minden úgyse stimmelhet.

2019. szept. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk a tanító választotta a gyerekemet. Azt hiszem, ennél ideálisabb nem is lehetne a "sors" :D

3 éve már, hogy teljes az összhang közöttük (néha irigylésre méltóan)

2019. szept. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 A kérdező kommentje:
Ez az minden nem stimmelhet. Kérdés mi a legfontosabb?
2019. szept. 30. 22:11
 55/62 A kérdező kommentje:
De aranyos. :) Bárcsak megadatna.
2019. szept. 30. 22:11
 56/62 A kérdező kommentje:
Lehet én vagyok rossz emberismero, de egy nyílt nap alapján nrm biztos, hogy tudnék dönteni ki az igazi.
2019. szept. 30. 22:15
 57/62 A kérdező kommentje:
50-es:most elsős a gyermek? Pont ezt szeretném elkerulni. :( Ráadásul marha nehéz ravenni, hogy színezzen, húzgaljon vonalakat mittudomen.
2019. szept. 30. 22:19
 58/62 anonim ***** válasza:
51%

50-es vagyok: nem elsős - már másodikos, de volt tavaly is jó pár ilyen esténk. :-(

Szerintem a legfontosabb, hogy a gyerek szeresse a tanítóját. Olyat válassz, aki kedves, türelmes. Ha nem szeretné a tanárnénit, hat lóval se tudnám a suliba húzni szerintem.

2019. okt. 1. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
51%

"Kérdés mi a legfontosabb?"

A tanító!

Mi nem tanítót választottunk, hanem iskolát. Megszívtuk. A sors keze volt, hogy közben a tanító "kinézte" magának a fiamat.

Egy jó tanító MINDENT tud kompenzálni. De hiába jó maga az iskola, ha olyan pedagógusa van a gyereknek, hogy gyomorgörccsel indul el reggel otthonról.

2019. okt. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
51%

"Ráadásul marha nehéz ravenni, hogy színezzen, húzgaljon vonalakat mittudomen."


Az enyém nem színez. Az első hetekben a borzasztó ronda színezésre (nem homogén, vonalakat csak kb tartotta) is megkapta a pirospontot. Később azzal "büntette" a tanítónéni, hogy nem kapott pirospontot (feketét sem!), majd elmeséltem neki a színvedésünket (egy fél tenyérnyi rajz színezését másfél óra hiszti előzte meg pl), utána a színezés 10-ből 8x már csak szorgalminak volt feladva, másodikban meg már besegített napköziben a tanítónéni is neki. Jelenleg már oda sem adja a fiamnak azokat a feladatlapokat, amin színezni kell. Tudja, hogy úgysem csinálja meg. Helyette mással foglalkozik. pl számol.

2019. okt. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!