Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szólnátok a matektanárnak, ha...

Szólnátok a matektanárnak, ha áthúzná a jó megoldást gyermeketek dolgozatán és emiatt egy jeggyel rosszabb lett?

Figyelt kérdés
Magyon rossz híre van ennek a tanárnak, és igen nagy az egója, ezért vacillálok hogy szóljak-e, megéri-e.. Gondolom egy tanárnak nagyon ciki ha kérdőre vonják mert nem jól számolt. Nem túl nehéz számolásról van szó, nem is értem hogy jött ki neki más. Félek hogy a lányomon "állna bosszút" valamilyen formában, pl megutáltatná vele az egészet, vagy lerontaná a jegyeit valamilyen módon..
2019. okt. 17. 15:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Na ez engem is érdekelne.
2019. okt. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Szólnék igen. Lehet ezt szépen is mondani.
2019. okt. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Én biztos szólnék.

Előtte alaposan végiggondolnám, hogyan fogalmazzak, hogy a legkisebb esélyt adjam a sértődésnek, de nyilván, ha attól ingerült lesz, hogy hibát találtam a számolásában, akkor ezt fel kell vállalnom.


Ha a gyereken állna bosszút... hát, nem elképzelhetetlen, de ennyi kockázatot vállalni kell. Ha direkt szívatja később a gyerekemet, nyilván szólnék az osztályfőnöknek, igazgatónak, elmondanám az előzményt is. Azért azt gondolom, ha az igazgató (tehát a főnöke) leül vele megbeszélni, hogy panasz volt rá, akkor legalábbis visszavesz magából.


Hányadikas a gyereked?

Mit jelent pontosan, hogy "nagyon rossz híre van" ennek a tanárnak?

2019. okt. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Megkérném, hogy magyarázza el nekem is, és a gyereknek is, hogy neki hogy jött ki az eredmény, mert nekünk más lett, és nem értjük, hol rontottuk el.

Valószínűleg észleli hibát, és javítja.

2019. okt. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Én szólnék.

Viszont úgy, hogy előtte másnak is (lehetőleg matek tanárnak) is megmutatnám a dolgozatot.

Én úgy mennék oda hozzá, hogy megkérdezném, miért ez a helyes megoldás. Aztán ha elmondta, akkor mondanám, hogy én máshogy számoltam (nem mondanám el neki, hogy kiszámoltattam mással is), és mindenféleképpen eltenném a dolgozatot, ha nem engedi elvinni, lefényképezném.

Ezután, ha bosszút állna, továbbmennék osztályfőnökhöz, igazgatóhoz és kezemben lenne a bizonyíték.

2019. okt. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
12%
Nem vinném olyan iskolába, ahol rossz tanárok tanítják. Különösen matekból.
2019. okt. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Egyértelmű, hogy szólnék, hogy néznék a gyerem szemébe, ha ennyire nem mernék kiállni érte? És mért állna bosszút? Inkább örül szerintem, hogy a szülő ennyire motivált.

Persze nem letámadósan kell mondani, én elővenném azt a kártyát is, hogy a matek volt az egyik kedvenc tárgyam, hogy a gyereket nagyon érdekli, vagy ha nem, akkor azt, hogy mindig mondom neki, mennyire fontos, vagy hogy ez a legnehezenb tárgy a világon, tisztelet annak, aki tanítja.

Amúgy ezek a régi vágású szigorí tanárok sokszor nagyon igazságszeretők. Ha meg nem ilyen, hanem csak hanyag, hülye és még bosszúálló is, az se baj, ha kiderül.

2019. okt. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
Attól függ, mi volt a feladat. Ha pl a feladat az volt, hogy ketismeretlenes egyenlettel oldja meg a feladatot, a gyerek meg tudom is én, simán százalékot számolva hozta ki a jo eredmenyt, akkor hiába a jó megoldás, a feladat mégis elégtelen, hiszen nem azt csinálta, amit kellett
2019. okt. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
A többiek jól mondják, szólni kell. Jó ötleteket is adtak, hogy hogyan. Még annyit, hogy a tanár önérzetének meg kell hagyni azt a kiskaput, hogy biztos véletlen tévesztésről lehetett szó. Meg amúgy lehet, hogy tényleg.
2019. okt. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 piroska és a farkas ***** válasza:
68%
Ha tartanék attól, h a tanàr hogyan viselkedik a tovàbbiakban a gyerekemmel, akkor leülnék a lànyommal, és elmondanàm neki h még véletlenül se vegye a lelkére az emberi gyengeség megnyilvànulàsait, sajnos van az úgy, h lélekben ( is) korlàtolt egy pedagógus. Egyébként igen, megkérném a tanàrt, h magyaràzza el, h miért ez a helyes eredmény. Esetleg leírnàd a feladatot?
2019. okt. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!