Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tud csinálni egy gyerek...

Mit tud csinálni egy gyerek ha az iskolatársai akár csak verbálisan is bántalmazzák?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag bármit tesz aminek hatása lenne, amiatt ő is bajba kerül. Szülők ti hogy tanítjátok a gyereketeket hogy védekezzen?
2019. okt. 18. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Egy remek video van errol az alabbi oldalon∶

[link]

2019. okt. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

@13:06


Ez nagyon szép meg jó, de szerintem az általános iskolás gyerekek 99,99999%-a egyszerűen koruknál fogva nem képesek rá hogy ilyen szintű konfliktusmenedzsmentet adjanak elő... A felnőttek nagy része sem...

2019. okt. 18. 13:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az volt a kerdes, mit tud csinalni. Ezt tudja csinalni. Ha nem kepes ra, az nem a modszer hibaja. Amugy lehet, hogy sokkal tobben kepesek lennenek ra, ha egyreszt tudnanak a modszer letezeserol, vagy csinalnanak par szituacios gyakorlatot otthon, peldaul testverek bevonasaval. Nem kell szerintem olyan kormonfont valaszokat adni, mint amit a felnott ferfi a videon eload. Boven hatekony lehet, ha a gyerek az inzultaciokra csak ilyeneket reagal,hogy "Uhum." "Igazan?" "Oke." "Ha te mondod..." "Jo, majd meggondolom." "Aha, ezt mar mondtad." Aztan ezeket valtogatja, mikozben nyugodt marad. Egy probat azert megerne, mielott kijelentjuk, hogy ugyse mukodik.

Amugy mit tehet a gyerek? Szoljon egy felnottnek, azzal nem kerul bajba. De a vegen ugyis maganak kell megvedenie magat.

2019. okt. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Semmit. Túl kell élni, keressen hobbit, legyen sikeres abban és barátkozzon ott. Engem is csúfolt egy fiú és valahogy az osztály átvette, hálistennek megbukott, és az osztály se humorizált ezen ezek után. Igazából az osztály rászállt másra, először a lányra aki csak a pasijáról tudott beszélni és mindenkit kritizált "őszinteség" felkiáltással, aztán meg a lányra aki lopott.
2019. okt. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a módszer működik, ha tényleg hihető. Ha félig sírva mondja a gyerek, akkor nyilván nem lesz hiteles....
2019. okt. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal, tényleg tud működni az ilyen módszer, viszont valóban nem egyszerű, magától sok gyerek nem tud így reagálni.

Mi eleinte azt mondtuk a fiunknak, hogy ha kötözködnek, szálljon ki a helyzetből, kerülje az agresszorok társaságát. Ha ez nem megy, szóljon a tanítónőknek. Hát ez nem igazán jött be, a tanítónők elhajtották, hogy ne „árulkodjon” (hozzáteszem, ezek a tanítónők teljesen passzívan kezeltek minden „bullyingot” az osztályban).

Ő mondjuk szerencsére a verbális agressziót jól kezeli, mert gyors reakcióidejű gyerek, és vissza tud szólni/kérdezni olyat, amitől a másiknak lesz kínos. De volt olyan osztálytársa, aki brahiból hátbarúgta a srácokat a suliban és hasonlók… nos, bevallom, az ikszedik ilyen sztori után azt mondam, oké, akkor legközelebb üssön vissza, nem érdekel, a tanárok mit csinálnak, majd bemegyek, és megbeszélem velük én. Nagyon nem vagyok az agresszió híve, de azt kell mondjam, ez náluk megoldás volt. Egyszer kellett a „földre vinnie” a másik srácot, többet nem szórakozott vele, sőt, ezután ha bárki mást bántott, elég volt neki odamennie, és a támadó abbahagyta.

Megjegyzem, sok évig emlegette még a gyerekem ezt az esetet, annyira felzaklatta, hogy valakivel verekednie kellett (még ha „jogosan” is)…

2019. okt. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!