Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hány éves kortól engeditek,...

Hány éves kortól engeditek, hogy egyedül menjen a gyerek isolába?

Figyelt kérdés
Mivel közlekedik? Mekkora településen laktok?
2019. szept. 8. 19:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Most másodikos, de még jódarabig tuti nem. Van egy nagyon veszélyes zebra útközben.
2019. szept. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%
Mi kis településen lakunk, régebben volt általános iskola, akkor 1-2 napig jöttek velünk a szülők, utána szokjuk meg effektus volt. De ugye kis település, eltévedni, ha akartunk se tudtunk volna, meg mindenki ismer mindenkit. A mostani kisiskolások busszal járnak be, viszont azt látni nagyon sokaknál, hogy 12 éves korig simán kikísérik őket a buszhoz is, max. egy kilométeres sétáról van szó, tényleg nem többről. Hogy ez itt miért van, azt nem tudom. Városban pedig azt tapasztaltam, hogy a volt osztálytársam még kísérgette az öccsét 12 évesen is. Mondjuk az igen jogos volt, mert eléggé hajlamos volt ellófrálni. Szóval nem igazán korfüggő leginkább, hanem az alapján megy, hogy mennyire megbízható a gyerek illetve maga a környezet/közösség.
2019. szept. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Második osztály második félévétől járt reggel egyedül a nagy. A középső már elsőben elmehetett vele reggel. Haza negyedikben engedtem először a nagyot, a középső kettesben vele már másodikban hazajöhet.

Gyalogolnak, 25ezres agglofalu, 5 perc séta, reggel a forgalmasabb úton rendőr, délután 2-kor meg se rendőr, se forgalom, én meg fél 3-kor itthon vagyok.

2019. szept. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

40 ezres Pest megyei város.

jó darabig nem, van egy zebra amin én is mindig örülök, hogy atertem.

Elsős, sztem alsoban biztosan nem.

2019. szept. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
58%

Elsos egyedul jar suliba.

Reggel kikeserem a buszmegalloba, felrakom az iskola jaratos buszhoz. Ez a busz 2 helyen all meg meg, csak gyerekek vannak a buszon 2 polgaror es egy tanito neni.

Suli kapujaban szallnak le, es mindig bekiserik az alsosokat az osztalyukba.

8kmre van az iskola.

2019. szept. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%
Kisvárosban élünk. Kerékpárral 3perc az út, közben egyetlen úttesten kell átmennie, itt pedig reggel 7 és 8 között polgárőr segíti az átkelést (lámpa nincs). 3. osztály óta egyedül jár, most 6.-os.
2019. szept. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%
Engem már másodikos koromban engedtek egyedül menni. Gyalog 10-15 perc séta. Egy zebra volt amin át kellett kelnem.
2019. szept. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%

17. Kerulet, az iskola 300m, nincs forgalmas ut a kozelben.


3. Osztalyban johetett egyedul haza, 5.tol egyedul is jart.

2019. szept. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%
Ne értsétek félre a gyerekek biztonsága az első ez nem kétség szóval bocsánat a kérdésért de nem értem hogy tud mindenki 8-ra gyereket bekísérni? Senki nem dolgozik pékségben, pénztárosként, ápolóként, gyári munkásként? Csak hogy néhány példát említsek azok közül akik tipikusan korán kezdenek.
2019. szept. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%
Pont úgy, ahogy kiürülnek az óvodák 4 előtt :) Váltott műszak, nagymama, esetleg részmunkaidő esetemben.
2019. szept. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!