Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Minden alsó tagozatos gyerek...

Minden alsó tagozatos gyerek élete egy rohanás?

Figyelt kérdés

Ezt most sulin belül értem, valamint a sulin kívüli sulival kapcsolatos dolgokra.


Sosincs idő semmire, suliban nem ér rá enni pl.

Hazajön hullafáradt, lecke nincs kész, mert nem volt rá idő.

Játszani szeretne. Saját dolgaival foglalkozni, de nincs rá ideje, mert még a házit is meg kell csinálni.


Harmadikos.


Ez mindenhol így megy? Vagy nem a megfelelő suliba jár a gyerekem?


2019. nov. 21. 12:54
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
68%
Igen. Egy felsősé, egy gimnazistáé és egy egyetemistáé is az.
2019. nov. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem jó a suli, de nem biztos, hogy találsz jobbat, ha 4-ig van bent, akkor készen kellene lennie a házinak. Ha ezt tapasztalnám, higy nincs ideje játszani, akkor beiratnám inkább egy waldorf-ba, nem a kedvencem amúgy, de egy alsosnak ne legyen már rohanás az élete, 20 évesen ki lesz csinálva teljesen.
2019. nov. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
47%
Egy alsó tagozatosnak kb. 12-13 óráig vannak órái, 15 perces szünetekkel, aztán ebéd és napközi, ahol házit is csinálnak. Mire nem ér rá?
2019. nov. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
51%

Nem. Ráadásul az enyém suli után edzésekre jár.

Mi az, hogy nem ér rá enni? Mindenhol 15 perces szünetek vannak és az órák után edéd. Fél 4-kor uzsonna. Lecke általában kész, kivéve ha vmi más foglalkozás volt délután. Semmivel sem másabb az élete, mint az enyém volt, vagyis de, én nem jártam sportolni. De ezt meg ő választotta.

2019. nov. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
94%
Az 3.os lányom is sokszor mondja hogy nem ér rá enni. Nekik legalább a házi kész van.
2019. nov. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Szünetek 10 percesek, kivéve a tízóraizó szünet, az 15 perc.


Ő ugye szívesen játszana a barátaival. Ezért amint szünet van, játszani kezdenek, így az evés háttérbe szorul. Sokszor éhes marad. Ilyenkor gondolom nem tud annyira figyelni sem, és elkezdenek tornyosodni a dolgok.


Ebédnél is megy a móka. Amint vége az ebédnek, mennek tanulni tovább. Aztán napközi, házi írás.


Ez szülőin is elhangzott, hogy egész nap ebéd után van kb 30 max 45 perce a gyereknek. Ha épp nincs aznap valami szakkör vagy korrepetálás vagy próba.

2019. nov. 21. 13:24
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

ahány iskola, és tanár annyiféle verzió van. Az enyémek egy suliba jártak. mégis az egyiknek soha nem volt hazija és 3kor már jatszottak. a másiknak meg rendszeresen marad otthonra is mert többet adnak fel.

De azt én sem értem hogy mi az hogy nincs ideje enni. nálunk van 10 orai idő, ez kb 20 perc. Az ebédnél is van ennyi és még arra is figyelnek hogy valamit elfogyasszon a tanyerrol, hogy ne ėhessen menjen vissza.

A tanitotoknál kérdezz rá hogy ez nálatok hogy zajlik

2019. nov. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Harmadikos.

Sulin kívül nem rohanunk sehova, ami sportra jár, azt napköziben teszi dsk keretein belül.

Az előfordul, hogy nem ér rá enni, de kb csak vele, mert lassú (ezt tudom), de ha nagyon nem sikerült semennyit ennie, és esetleg nyűgös is miatta (pl panaszkodik hogy éhes -de nem, ilyen nem fordul elő, fényevő) akkor az osztályfőnök visszamegy vele az étkezőbe.

Sosem jött még haza fáradtan, és bár a lecke kész van a suliban úgy 95%-ban, valóban idén már sok a tanulnivaló környezetből pl.

Otthon játszik, nem kell azonnal tanulni, DE kütyü nincs, amíg a tanulás nincs kész. Szóval lehet játszani, ugrálni, társasozni, kicsit tévézni, de bezombulni gép vagy tablet elé csak ha a sulis dolgokat letudta.


Én nem érzem úgy, hogy rohannánk, szerintem sokkal több beleférne a délutánba, ha nem az lenne az egyetlen célja a gyereknek, hogy monitor elé ülhessen.

2019. nov. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
96%
igy akkor érthető.. ha az evés helyett játszik, akkor nyilván éhes marad
2019. nov. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
88%

"Ezért amint szünet van, játszani kezdenek, így az evés háttérbe szorul."

Itt ha kaja van, akkor vonulnak az étkezőbe. Tízórai és uzsonna is ott van. tehát nincs játék.

2019. nov. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!