Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Melyik osztályba kerül egy...

Melyik osztályba kerül egy gyerek egy olyan iskolában, ahol csak német nyelvoktatás van, és ő korábban nem tanult még németet?

Figyelt kérdés

A szomszéd faluban az általános iskolában csak német nyelvoktatás van, angol nincs. Ami fura, de gondolom, így találtak tanárt.

Amin viszont meglepődtem, hogy azt írják a pedagógiai programjukban, hogyha későbbi évfolyamon csatlakozik hozzájuk egy diák, és még nem tanult németet, akkor szintfelmérőt íratnak vele, és ha nem felel meg, akkor eggyel korábbi osztályba teszik.

Ilyet lehet? Hiszen ha a gyereknek van érvényes jegyekkel lezárt 5. éve például, nem tehetik vissza 4.-re, szerintem.

Vagy ha valaki 8.-ban költözik oda, kezdik 4.-től az iskolát? Nem értem.


2019. nov. 9. 08:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem lehet, hogy ez csak a nyelv órákra vonatkozik? Nálunk is annó bontott osztályok voltak. Szóval mikor német óra van, akkor ő egy másik osztályba megy órára, ahol a szintjének megfelelő oktatást folyik.
2019. nov. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvorara tehetik akar az elsősök közé is, de egyébként a korosztályának megfelelő évfolyamon kell tanítani. Amúgy amilyen gyenge színvonalú az általános iskolai nyelvoktatás, a gyerek egy kulontanarral pár honapmalatt képes felzárkózni az ötödikes szintre.
2019. nov. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mikor középiskolát váltottam ( sima gimiből mentem át szakgimibe) különbözeti vizsgát kellett tennem azokból a tantárgyakból amit én nem tanultam. Ebben benne volt a német is a szakmai tárgyak mellett. Mivel én angol-francia gimibe jártam, de az új suliban angol és német volt csak (mindkettőben kötelező volt a 2 nyelv.

Tehát ha nem sikerült volna a vizsgám az egész sulit (az én esetemben 9től) kellett volna előlről kezdeni.

Szóval itt is hasonló a szitu.

Nem kell aggódni. Azért nem veszik ezt véresen komolyan.

2019. nov. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak nyelvorara teszik kisebb osztalyba. Legalabbis nalunk.
2019. nov. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha van 5-es bizonyítványa, akkor nem 4-be teszik vissza, hanem 5-et ismétel. Előfordulhat.

Ellenben ha tudni lehet, hogy egy más iskolás gyerek németes iskolába kerül, neki kellene állni külön némettanárhoz járni, az alapokat megtanulni, és ebben az esetben lehet, hogy elég neki a felzárkóztatás.


nem feltétlen "ilyen tanárt találtak". lehet nemzetiségi iskola, esetleg sváb falu is lehet, és ezért kell. Ebben az esetben viszont nem biztos, hogy csak az idegen nyelv a német, hanem lehet egyéb német vonzatú oktatás is, pl német irodalom, néphagyományok, stb.

2019. nov. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

5!


Nem, nem ismetel evet soha nem tanult idegennyelv miatt. A törvény szeritn a korosztályának megfelelő évfolyamba kell tenni. Sőt, eh azokra a gyermekekre is vonatkozik, akik külföldről Magyarországra költöztek, vagy Magyarorszagrol koltoznek valamelyik uniós országba. Tehát a gyerek akkor is pl hatodikos lesz, ha soha életében nem tanult magyar irodalmat, vagy magyar történelmet, vagy pl fizikát. Így van a nyelvvel is. Az iskola dolga ezéből a tantárgyakból felzárkóztatni.

2019. nov. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez Magyarországon van ez az iskola ? Vagy Ausztriába esetleg Németországban?
2019. nov. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mivel azt írta, "csak nemet nyelvoktatás" és nem "csak nemet nyelvű oktatas" nyilván nem nemet nyelvterületen lévő iskoláról van szó,utolsó.

De amuyg külföldön is a korosztalynak megfelelő évfolyamra kerül, max anyit javasolnak, ah van a környéken kifejezetten idegen nyelvű diákokat fogadó intézmény, ott kezdje az első évét és onnan menjen a következő évben a sima iskolába tovább. De ez azt jelenti, hogy mondjuk Pistike negyedikes volt Magyarorszagon, ami pl Hollandiában 6. évfolyam, mert itt 4 évesen kezdik az iskolát. Tehát Pistike és a szülei választhatnak, higy a gyerek megy a helyi sima általános iskola 7. osztályába, ahol a tobbiekkel egyutt haladva probalja a nyelvet IS megtanulni. Vagy a nemzetközi iskola 7. osztályát választja, ahol a nyelvre fektetik az oktatás 80%át és vsak a maradék 20% a 7.-es egyéb tananyag. Első esetben simán megy majd tovább ugyanott nyolcadikba, második esetben viszont új iskolában, sima helyi iskolában kezdi majd a nyolcadikat

2019. nov. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én is azon gondolkodtam, hogy esetleg nyelvből kerül alacsonyabb csoportba, de lévén, hogy kislétszámú falusi iskola, nem tudom, hogy ezt hogy oldják meg.
2019. nov. 10. 17:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor kezdő csoportba rakják , legalábbis logikusan így lehetne .
2019. nov. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!