Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kedves szülők! Ti mit tennétek...

Kedves szülők! Ti mit tennétek, ha csöndesebb, visszahúzódó gyereketekbe, aki amolyan "túl jó" gyerek, és még is egy-két tanár rendszeresen beleáll?

Figyelt kérdés

Most felsőben durvább a helyzet, de alsótagozatban is volt rá példa ritkábban. Lányom igaz, képességei miatt nem jó tanuló, de keményen próbálkozik. Sajnos magas dioptriás szemüveges, gyengénlátó, ami rányomta bélyegét fejlődésére pici korától kezdve, ezért vannak a tanulási gyengeségei többek közt és mitagadás ügyetlen is. Erről van hivatalos szakértői vélemény a pedagógiai szakszolgálattól, de egyes tanárok magasról tesznek rá, semmibe veszik. És nem csak hogy semmibe veszik, de be is szólnak neki, már-már sértegetik. Rajztanár pl fintorogva nézi, a munkáit és megjegyzéseket tesz rá, ami egy ilyen érzékeny gyereknek egyenesen mélyütés, de úgy gondolom, ez bármelyik, egy átlagos gyereknek is rosszul esne, főleg, ha mindent beleadott abba a munkába! Az idei osztályfőnök meg kisebb dolgokban ugyan, de negatívan megkülönbözteti őt a többi gyerektől: amit szabad a másik gyereknek, azt neki nem szabad. Amit elnéz a másik gyereknek, azt az enyémnek már nem. A torna tanár meg, aki semmibe veszi, hogy 11,25-ös és 11,75-ös lencsés szemüvegét nem veheti le, mert semmit se látna, viszont szemüvegben a ladbajátékok, meg a tanárnő örök kedvence, a kidobós játék, ki van zárva, mivel ha ledobják a szemüvegét, összetörhet, illetve akkorát üthet az arcán a keret a nehéz lencsék miatt, hogy belilul, ez már megtörtént egyszer.

Egyszer a lányom minden bátorságát összeszedve megkérte ezt a nagyon szigorú, folyton becsmérlő tanárnőt, hogy had ne vegyen részt a kidobóban, mert fél, hogy ledobják a szemüvegét, meg hogy egyszer már erősen megnyomta neki, amikor arcon dobták, de a tanár leteremtette, azt mondta, hogy ne akarja megúszni a feladatot! Annyira se ismeri a gyereket, hogy lássa, nem lusta, nem akar kibújni más feladatok alól se.

Egy másik tanár, amikor egyszer valamit elfelejtett a lányom azt mondta, "Hát Zsófikám! Neked pont annyi eszed van, amennyi látszik!" Ez csak néhány példa a sok közül, de heti, napi szinten érik őt olyan megjegyzések és megalázó helyzetek a tanárok részéről, amik nagyon nem fair. Olyan, mintha idegesítené őket az ügyetlensége, vagy mintha egyenesen irritálná őket a jelenléte egy-két tanárt leszámítva. Hogyan lehet ezt jól kezelni? Most készülök fogadó órára bemenni ezek miatt, de van negatív tapasztalatom még alsótagoztaból, amikor is a tanárnő határozottan terelte a témát, végül csak részben tudtam elmondani, hogy mi a baj, mert folyton terelt, a szavamba vágott, vagy éppen egy-egy gyerekre szólt rá közben. Viszont szerencsére onnatól nem csinálta a lányommal azt amit előtte. (azért akartam vele beszélni, mert ő annak tudatában, hogy gyermekemnek súlyos finom motorisztikai, és kéz-szem kordinációs zavarai vannak, ami azt jelenti, hogy nagyon nehezen és csúnyán tudott írni, rajzolni, betűket formálni stb még a füzetbe is, hát még táblánál, mégis rendszeresen kihívta őt egy időben a táblához, amire filctollal kellett írni, hogy oldjon meg egy matek feladatot az osztály előtt. Látta, hogy a kislány szerencsétlenkedik, nem ment neki már a feladat felírása se és hosszú percekig próbálta, amitől borzasztóan zavarban volt, már-már sírt és gondolkodni se tudott, közben a gyerekek kuncogtak, összesúgtak, ere a tanárnő mindenféle megjegyzéseket tett rá, nevetségessé téve őt az osztály előtt, majd a helyére küldte és kihívott egy "bezzeg ügyes" gyereket, hogy na így kellett volna csinálni, ez ilyen könnyű! Ezt többször is eljátszotta. Amikor legközelebb felszólította, hogy menjen a táblához azt mondta az osztálynak, hogy "előre is elnézést kérek mindenkitől") Miért kell ezt?? Kérdem én.. És tele van ilyen stílusú tanárokkal az iskola. Már mentem be ezért azért szólni, de azt se akarom, hogy ő legyen az a gyerek, akinek az anyja minden nap bemegy panaszkodni valamiért. Így inkább itthon erősítem, tanítom őt, hogy hogyan kezelje ezeket a helyzeteket, sajnos nem sok eredménnyel. Ez csak egy-egy példa volt a sok közül, de így is túl hosszúra sikeredett. Egy szóval az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet megbeszélni ilyen ügyet egy, vagy több tanárral kultúráltan, és hogy végül ne a gyereken (és rajtam) csattanjon az ostor, ugyanakkor változás is legyen? Nem akarok összeveszni senkivel sem, de nagyon bánt, hogy így bánnak a gyerekemmel (tisztelet a kivételnek)!


2019. nov. 6. 10:46
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
23%

Ilyen a tanárok 90%-a. Nemcsak a te gyerekeddel. Én is tudnék rengeteg példát. Velem is sok történt általánosban is, középiskolában is. Mondjuk én nem mondtam el otthon. Az osztálytársakkal beszéltük meg. Annyit tudsz tenni, hogy segítesz neki, vagy segítséget kértek szakembertől, hogy lehet feldolgozni, megküzdeni ezekkel a problémákkal. De a tanárokat nem fogod tudni megváltoztatni.

Esetleg valami alternatív iskola. Ott állítólag jobban gyerekközpontúak.

2019. nov. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
És ami még kimaradt: neki a szakértői vélemény, ajánlás szerint dolgozatokra annyi időt kellene kapnia, amíg be nem fejezi azt teljesen, még ha ki is fut az időből, mivel nagyon lassan, aprólékosan tud csak dolgozni. Ezt is figyelmen kívül hagyják és rávágják az egyest!
2019. nov. 6. 11:01
 3/33 anonim ***** válasza:
14%

A torna órához kérsz egy orvosi igazolást a gyerek szemész orvosától, amiben leírja, higy a gyerek szemüveg nélkül nem lát, szemüvegben pedig eltiltja a labdajátékoktól. Ennyi. Mondjuk én is szemüveges voltam, bár nem ilyen erős lencsékkel de most se latok az orrommal tovább nélküle, mégis kidoboztam. 40 eve is létezett műanyag lencse, az nem törik, bár való igaz fogalmam nincs, higy ilyen dioptriánál létezik e, vagy csak üvegbe tudjak csiszolni. Mindenesetre elgondolkodnek erősen egy szemmuteten mindenképp.


A többi viszont nagyrészt nyafogás. Lehetnének kissé kedvesebbek is a tanárok, de a gyereked is megeroltethetne magát. Pl senki nem hal bele, ha a táblára kell irnia

2019. nov. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
65%
2: ezt az ofőnek jelezd és ő szóljon a tanároknak.
2019. nov. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
93%
Tesire felmentés.
2019. nov. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem egy kicsit abba a hibába estetek mint a barátnöm.


Próbálják a gyerek hibáit elfogadni és át nézni is rajta, próbálják másnak elfogadni de erröl nem tájékoztatják a környezetet, talán majd senki nem veszi észre...


Èn a helyedbe össze szedném és leírnám pontokba amik zavarnak, amiket meg kell, hogy oldodjón, amitöl Zsofinak jobb lesz, vagy amire mindenképpen kell egy megoldás.

AMi fontos, hogy nem csak a tanároknak kell ezt részletesen tudni, hanem a diákoknak is. A diák csak azt látja, hogya a lányod bénázik, de mélyebben nem tudnak még bele gondolni. Ha erröl beszélnek, hogy neki nehézségei vannak, akkor sokkal nagyobb valószínüséggel kaphat erre segítséget mind tanártól mind diáktól.

Felmentést nem kaphat Zsófi mindenböl, söt igazából nagyon semmiböl sem, mert az iskolában mindenkinek ugyan az a követelmény. DE Zsófinak is jót tesz ha órán a táblánál gyakorol, csak ehhez kell egy tanári megértés, hogy Zsófinak tovább tart a munka. Egy jó tanár ezt meglátja, és esetleg mellé küld pár másik gyereket, aki segít neki, vagy vele együtt van kint a táblánál. Ha a gyerekek tudnák, hogy ö más akkor segítséggel kezelnék öt, és nem kinevetnék a táblánál, hanem törelmesebbek lennének.


"Hát Zsófikám! Neked pont annyi eszed van, amennyi látszik!"

nálam ez a mondat kiverné a biztosítékot, 100%, hogy bementem volna és számon kértem volna a tanárt. Majd megkérdeztem volna, hogy ö szeretné-e ha valaki azt mondaná, hogy "hát tanárúr pont akkora tahó mint ahogy kívülröl látszik" .


Beszélj a tanárokkal, ne felmentést akarj minden alol, hanem türelmet tölük, és erröl legyen az osztály is informálva.

2019. nov. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
5%

6: erre nagyon nem vevők a tanárok. Ha azok lennének, akkor eleve nem lennének ilyen bunkók.

Középiskolában meg ha mindenki bemenne egy ilyen beszólásért, akkor mindig lenne bent egy szülő. Meg középiskolás kezdje saját magát megvédeni.

Kicsit álomvilágban élsz. Nem így működik a való élet.

2019. nov. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
25%

7!


Nem középiskolás a gyerek

2019. nov. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező ha a lányodnak ennyi problémája van egy olyan iskolában, ahol a gyerekek többsége nem gyengébb képességű, akkor vidd olyan intézménybe, ahol ezt tudják kezelni.

Egy csomó dolgot felsoroltál, amire a lányod nehezebben vagy egyáltalán nem képes a többi gyerekhez képest. Ezt egy olyan iskolában, ahol erre nincsenek felkészülve, nem tudják kezelni, mert nincs kellő idő keret, vagy megfelelő szakmai háttér.

Ráadásul magyarázd meg a a másik 20 kisgyereknek, hogy ha Katinak nem kell a táblára írni, akkor nekünk miért kell, meg ha Kati még a szünetben írhatja a dolgozatot, mi mért nem?

Meg amúgy ezt a több időt, hogy gondoltad? Maradjon bent a tanár a szünetben, és felügyeljen akkor is rá, vagy a magyar órán, még az előző matek órai dolgozatot írja? Kivitelezhetetlen!

Keresni kell olyan iskolát, ahol ezek a dolgok nem jelentenek problémát. De egy sima mezei iskolában ezt nem tudják, és nem is kell ilyen szinten kezelniük.

2019. nov. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
74%

Tesi lehet csináltatni sportszemüveget, ha van rá pénzetek. Ha nincs, akkor beszélsz a tanárral, vagy viszel igazolást.

Amúgy jó lenne, ha beszélnél minden olyan tanárral, aki bsztatja a lányodat, hogy mi a helyzet vele, mert lehet nem is tudnak róla. Nyiván nem menti fel őket a viselkedésük alól, de mást nem tehetsz.

2019. nov. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!