Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Általános iskolákban miért...

Általános iskolákban miért nem foglalkoznak azzal, hogy gyakorlatilag folyton betegek a gyerekek, a tanárok, meg azok családtagjai is szívjanak?

Figyelt kérdés

A strébereknek csak a jegyek számítanak. Az nem, hogy fertőtlenítsenek, meg kézmosás, kézfertőtlenítő biztosítása, szellőzetetés... Beteg gyerek hazaküldése. De az orvosok is hibásak, nem kellene a beteg gyereket visszaküldeni, mint az enyém, aki lázasan elzavart, mert hogy merészelsz odamenni, hozzá komoly betegek menjenek... Meg azok a szülők, akik beletomnek lázcsillapítót a gyerelbe, vagy az sem, mert nem a lábának van baja jelszóval és csak szimulál, le ne maradjon, meg fog bukni, nem akar iskolába menni... Orvos is van ilyen... Meg a tudatlanok, főleg tanárok szerint, akik szerint a fel nem öltözéstől beteg valaki...


Szerintem valós probléma, nem a gagyi problémáik, anymá tanár, tudom, miről beszélek. Erről nem beszélnek se szülőin, se sehol. Tapasztalat, nekem az életmete tették tönkre ezzel, pedig bementem, akármilyen betegen, titokban vettem a Rubopfen-energiaital kombót, hogy kibírjam. Ja meg nem akarok suliba menni, mert hiába volt 39,4 fokos lázam, nrm fújtom az orrom... Mégis osztályelsőként tönkretettek, mert nem alarok suliba menni.


Hogy anyámék iskolájában folyton beteg az összes tanár, gyerek, meg a családtagok is...


Lehet valakinek az életszínvonal, hogy szeptembertől júniusig egymást váltja hetenként, a hányás-fosás, meg a nátha/láz/torokfájás. Van, aki meg szenved és nem tud élni.


Hány, meg hány ilyen szülő van még. De az iskola a fő hibás, nem kellene fertőnek lenni, egy munkahely sem az, van betegség, de aki az általános iskolákban megy...



2020. jan. 4. 19:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%
9: kisgyerekes szülő vagyok. Évente kétszer pár napot beteg a gyerekem, akárcsak én.
2020. jan. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Ez csak gyakorin megy, hogy soha senki nem beteg. Bizony elég egy-pár kisgyerekes szülőt megkérdezni, hogy folyton beteg a gyerek... Ti a Marson éltek??


Kettő, meg az egy dolog, hogy hány napot hiányzik, engedsz neki...

2020. jan. 5. 08:39
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Van 2 éves bölcsisem, és 12 éves iskolásom is.

A kicsi természetesen többet beteg...

A fiamnál az első osztály volt nehéz a betegeskedései miatt.... azóta tanévenként kétszer beteg. Neki rögtön fel is megy a láza, így esélye sincs betegen iskolába mennie. De nem is küldenék.

Nem tudom hol élsz kérdező, de nálunk nem így van, és régen se így volt az iskolában!

2020. jan. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Őriszentpéter itt ez van
2020. jan. 5. 09:39
 15/18 anonim ***** válasza:
90%

Tudom kevés vagyok, mint a Kérdező immunrendszere, de azért mégis hozzászólok.


Ha az lenne amit a kérdező szeretne, azaz az első köhintés, vagy az első orrfújás után a gyerek és a felnőtt otthon maradna egy hét betegszabadságon, akkor a gyerekek nem 12 év tanulással hanem kábé 20 év tanulással szereznének érettségit. A szülők/felnőttek szerintem így csak fele annyit dolgoznának, mint eddig. Már így is sok olyan ember van aki nem dolgozik és nem rontanám tovább a helyzetet.

Ráadásul sokan vannak akik kihasználnák ezt a helyzetet. Nincs kedvem dolgozni akkor kettőt köhintek és otthon maradok. Holnap matekdolgozat ezért kifújom az orromat és nem írom meg. Soroljam még tovább?


Nem azt mondom, hogy lázasan menjenek a gyerekek az iskolába. Hanem azt, hogy egy kis orrfolyást és köhögést egész jól lehet kezelni lábon is és lehet mindezek mellett tanulni/dolgozni. Természetesen ha ez nem tetszik a kérdezőnek akkor nyugodtan otthon lehet maradni a gyerekkel. Később majd meglátjuk mi lesz a gyerekkel a munkaerőpiacon.

2020. jan. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egyáltalán nincs ez, amiről itt írsz (Pest megye), és nem hiszem (legalábbis remélem), hogy ez általános iskolában már általános lenne.

A kézmosást, higiéniát elvileg már oviban megtanulják, illetve főleg otthonról (!) hozza a gyerek, a tanítónőnek ezt már nem feladata magyarázni.

A lányom másodikas, de csak influenza időszakban szokott beteg lenni, ezen kívül max 2-3 napot egy évben.

A kicsi nagycsoportos, ő is nagyon ritkán beteg most már.

Csak kiscsoportban és középsőben volt ez, hogy kéthetente mindenféle betegséget hazahoztak, de akkor még normális ez, hiszen így erősödik az immunrendszerük.

2020. jan. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
86%
Nem Rubophen meg Lopedium kellene neked, hanem vitaminok. Két iskolás gyerekem van, ritkábban betegek, mint én. Ebben a tanévben még 1 napot se hiányoztak, előző években is max. 5 nap hiányzásuk volt, pedig sosem mentek betegen suliba. Nálunk (alsóban) ha egy gyerek beteg, a tanárok telefonálnak a szülőknek, hogy vigyék haza (nem egy kis orrfolyásra gondolok, láz, hányás, hasmenés, fájdalmak). Szedünk vitaminokat (D és C), így nyugodtan megyünk náthás emberek közé. Bacik, vírusok mindenhol vannak, ha jó az immunrendszered, nem leszel állandóan beteg.
2020. jan. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
77%
Ugye rájöttetek, hogy ez a közismert kérdező sokadik kamuja?
2020. jan. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!