Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért nem akarják a szülők?

Miért nem akarják a szülők?

Figyelt kérdés

Pár hónapja volt egy kérdés, hogy támogatnák-e a szülők, az iskolai fegyveres őrséget. Nagy arányban NEM volt a válasz.


Azóta a kormány is lenyúlta az ötletem, és őrséget és kamerákat terveznek.


Miért tiltakozik ez ellen sok szülő?


- Baj lenne egy kemény őr, aki HA KELL, le tudja rúgni a 16 évesen 3.-os Lakatos Spártakettő Bélát?

- Baj lenne egy kamera, ami védi a diákot és a tanárt IS? Hiszen benneteket is figyelnek a melóban, utcán, közlekedésben,...

- Baj lenne, ha egy állat szintjén viselkedő kis féreg, felnőttként lenne megmázsálva a bíróságon, ha tanárt ver, vagy diáktársát csinálja ki idegileg a suliban?


Ez miért zavaró sok szülőnek? Vagy inkább verjék a gyereked a suliban, csak ne legyen őr és kamera?



2020. febr. 7. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Az őr sem rúghatja le Bélát csak azért, mert az szemtelen. Nem ebben látom a megoldást. Meg aztán mennyi pénzt vinne el mindez? És azért a legtöbb iskolában nem ez a helyzet a jellemző, teljesen felesleges lenne.
2020. febr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Hát ilyesmi nekem eszembe se jutott. Ami tetszene benne, hogy ha a portán nem engednének be kintről jövő idegeneket, ki tudja milyen szándékkal. Gondolom ilyen sok helyen van. A problémás tanulókat nem fogja semmilyen biztonsági őr leütni, ez nem így működik, oda sem ér ha kialakul egy gyors inzultus valahol az iskolaépületben.
2020. febr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
A kamerarendszerrel simán egyetértek, de a termekben is legyen, és óra közben is rögzítsen! A fegyveres biztonsági őr teljesen felesleges. Ez nem amerika, ahol a gyerek bemegy a frissen vásárolt puskával és halomra lövi a társait.
2020. febr. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A biztonsági őr felesleges. Egymagában nem tud ott lenni minden osztályteremben. Nem örülnék ha az elsős gyerekem matekóráján a sarokban üldögélne és figyelne, hogy mikor csaphasson le.

Az osztáytermek bekamerázásával egyet értek (bár adatvédelmi szempontokat tisztázni kéne). Visszatartó erejű lenne és talán az érettségin is jól jönne.

2020. febr. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt azzal van elcseszve az egész, hogy a gyereknek túl sok joga van, illetve semmi kötelessége... Volt egy világ, amikor a tanár nyakonverte Pistékét mert szemtelen volt, aztán Pistike otthon elmesélte apucinak meg anyucinak, hogy őt a tanár nyakonverte, és apuci meg anyuci nem a kaszát kiegyenesítve rohant a tanárhoz meg az ombudsmanhoz hogy a fiát megnyakazták, hanem ők is lekevertek egyet Pistikének, és tudatosították benne, hogy a tanár nem ok nélkül verte nyakon...


Sajnos ez a világ megszűnt... A gyerekekhez hozzá sem lehet nyúlni, de a gyermek megütheti a tanárt... Szép dolog, és erre van törvény, így végzik a világot... Lakatos Spártakettő Béla és társai igy kapnak mégjobban vérszemet és használják ezt ki...


Nemrég itt helyben a gimiben randalírozott 3 fekete, egy fehér srácot egyengettek...Oda mentem megkérdezni, hogy mi a bajuk vele, és miért bántják. Azt mondja az egyik fekete hogy edzést tartanak. Kérdezem tőle milyen edzést. Azt mondja ők bokszolók. Elkacagtam magam, erre mindhárom rám förmedt és elkezdik üvölteni hogy ők bokszolók, és mindjárt rajtam fognak edzeni. Hát már a kiváncsíságtól is belém jött az érzet, hogy eleget tegyek a boxzsák szerepének. Megkérdeztem hogy hárman egyszerre akarnak e edzeni, vagy egyesével edzünk. Na a kérdés sértette őket, és egyszerre támadtam. Minden szándékos erősebb ütés nélkül 3 csapást engedtem el, ők sorba kerültek a földre... Erre jött a fenyegetőzés, hogy igy úgy jönnek majd este stb...

Jöttek is, hoztak magukkal 5 másik szintén boxoló kinézetű fekete cingárt... Hát a mosoly kiült a szám szélére, mikor a boxoló foglalkozás elhagyta a szájukat. Hamar elszédelegtek, aztán a rendőrség intézte tovább, én meg hetekig járhattam a rendőrségre ilyen szarokért...

2020. febr. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!