Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit szólnál hozzá, ha az eü-s...

Mit szólnál hozzá, ha az eü-s anyuka világgá kürtölné a gyermeked betegségét?

Figyelt kérdés

Osztálytárs anyjáról van szó, még nem tette meg, de sajnos minden esély megvan rá.

Az osztályban senkinek nem mondtuk el, (nem véletlenül) természetesen a tanítók tudják.

Ez a nő minden lében kanál, gyerekorvos mellett írnok, szerintem simán hozzáfér adatokhoz, és csak idő kérdése, hisz rendszeresen járunk orvosi vizsgálatra, ami napközben van, és olyankor a suliból hozom el.


2020. febr. 21. 12:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
91%
Ez ám a rosszindulat. Ugyan miért mondana el bárkinek? Átlag embert marhára nem érdekli a másik betegsége.
2020. febr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Lehet, tényleg paranoiás vagyok, de ez a nő rengeteget kavart már. Hajmeresztő dolgokat képes kitalálni, mindig mindenkit uszít a másik ellen, akkor érzi jól magát, ha balhé van az osztályban. Legutóbb is kitalálta, hogy mi lenne, ha cserélnénk osztálytermet egy másik osztállyal, mert az neki jobban tetszik. De nem ám ő, hanem felhívogatott tobb szülőt, hogy írjunk kérelmet az igazgatónak. Ő nem írja alá, csak mi.

Aztán tudni vél családi titkokat a többiekről, és azokat mondogatja el mindenkinek.

Folyton unatkozik, és hívogat telefonon tobb szülőt (engem már nem). Van, hogy hívatlanul beállított már családostul többekhez.

Saját lakásán gyógyszert és ORVOSI IGAZOLÁST osztogat a többieknek, mert ugye mindenkiről tudja, ha beteg.

A gyereke nem barátkozik senkivel, ennek ellenére minden szülinapi buliba meghivjak, mert félnek az anyjától.

De tényleg igazatok van, nem kéne vele foglalkoznom.

2020. febr. 21. 14:03
 13/19 A kérdező kommentje:

A TAJ számot simán megtudhatja az iskolában.

Egyébként nem tudom, ki érzi úgy, hogy muszáj lepontoznia bárki válaszát, én mindenkinek zöldet adtam.

Kicsit meg is nyugodtam, sajnos sok olyan dolog történt már velünk, ami miatt tulaggodos lettem. Igyekszem leküzdheni 💪☺️

2020. febr. 21. 14:07
 14/19 anonim ***** válasza:
92%

Én kórházban dolgozom (nem vagyok orvos), nálunk úgy van a rendszer, hogy mindenki a saját felhasználójával léphet be. Meg tudom nézni bárki adatait a TAJ száma alapján, vissza tudom keresni, hogy nálunk korábban milyen vizsgálatokat végeztek vele, korábbi zárójelentéseit stb, de valahányszor ezeket az adatokat lekérem, elmenti, hogy ezt az én felhasználóm kérte. Illetve csak a saját kórházunkban történteket tudom megnézni, azt nem, hogy máshol volt-e a beteg, stb.


Nem tudom így érthető-e, de a lényeg az, hogy ha jogosulatlanul akarnék valakinek az aktájába belenézni, akkor azonnal kiderülne és nyilván lenne retorzió. Titoktartási kötelezettség érvényes rám is, valamint a beteget is védik a betegjogi törvények.

2020. febr. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
33%
Nem. Nem tudhatja meg a suliból. Ha mégis megtudná onnan, akkor az is felelősségre vonható, aki neki megadta. Amúgy elképzelni nem tudom, hogy ír igazolásokat, hiszen max. annak tudna, aki ahhoz a gyermekorvoshoz jár, aki mellett ő van. A gyógyszer osztogatás is fura. Amúgy ha ez nem kamu, akkor már rég jelentenetek kellett volna, mert nem százas.
2020. febr. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Sajnos nem kamu, bár megértelek, így leírva tényleg annak tűnik 🤔

Az eü-s dolgozó válaszát külön köszönöm, igazán megnyugtattál. Valamiért azt hittem, hozzáférhet.

2020. febr. 21. 14:46
 17/19 A kérdező kommentje:

Az igazolást nem tudom, hogy oldja meg, már nekem is ajánlgatta.

De az ovinkban meg utólag derült ki, hogy urulógus adta sorozatban az igazolasokat a láthatóan beteg gyerekeknek, mert a szülő nem akart vele otthon maradni. Egyébként oda járt a gyereke... Nem lett belőle még botrány sem, mivel orvos.

2020. febr. 21. 14:49
 18/19 anonim ***** válasza:
87%
Én is eü dolgozó vagyok. Nálunk úgy van a rendszer, hogy név, és/vagy taj szám, és/vagy születési idő alapján megtudjuk nézni bárki előzményeit, aki már az adott körzetben járt. Klinikai Központ vagyunk, megyeszékhelyen, és a KK-n belül egy programot használunk, tehát ha valaki járt már vizsgálaton vagy bármin bármelyik kórházba ami ide tartozik akkor az látszik. Remélem érthető ahogy leírtam. Mint ahogy előttem írták, szintén felhasználónév jelszóval lépünk be, tehát nyomon követhető ki mit mikor nézett meg. Volt is ebből már balhé a városban, egy híres ember kiderült hogy beteg és a Klinikán tartózkodik, és sokan belenéztek a kórtörténetbe jogosulatlanul. Ki is derült, de nem lett belőle nagyobb balhé, mert az illetőnek jól jött a hírverés. De egyébként el kellett volna bocsássák őket.
2020. febr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
76%
Paranoiás vagy
2020. febr. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!