Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan védted ki, hogy terhese...

Hogyan védted ki, hogy terhesen a nagyobbik gyermeked ne hozzon haza semmi olyan betegséget az oviból ami a magzatra veszélyes lenne?

Figyelt kérdés
Természetesen nem náthára meg ilyenekre gondolok. Sajnos nálunk most járvány van, miért is ne pont egy magzatkárosító vírus. Ki lettünk tiltva az oviból, mert tudják babát várok. Most reménykedünk, hogy az utóbbi napokban nem kaptuk el a fertőzést.
2013. jan. 16. 11:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt nem lehet kivédeni.Amikor terhes voltam a kicsivel,akkor nagynál az oviban tombolt a járvány skarlát,és bárányhimlő.Szerencsére nem volt gond,mondjuk,én voltam himlős.


Ki lettetek tiltva az oviből???

2013. jan. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mindd a két terhesséemnel elkaptam a hányás hasmenést, influenzát, allergia szezonban voltam terhes... Begyulladt a bölcsesség fogam, szájzárat kaptam

Semmi baja nem lett a babának!

Igazából a rózsa himlő ami veszélyes terhesen, de már az is egy ritka betegség, mert oltják ellene a gyermekeket! Multivitamint adj neki, annál többet nem tehetsz!

2013. jan. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Csak azzal tudod kivédeni, ha nem jár oviba. De szerintem ez túlzás. 9. hónapban voltam, mikor a nagyobbik gyerekem ovijában kiírták, hogy rota-szerű hasmenéses megbetegedések vannak, kb. a fél csoport hiányzott. Nem kapta el egyikőnk sem. Egyébként a terhességgel még nem ér ez véget, amíg pici a baba, addig ki van téve annak, hogy a nagyobbik hazavisz valamilyen kórságot, akkor meddig nem engednek az óvodába? Ilyet még nem hallottam, hogy kitiltsanak...
2013. jan. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
himlő járvány van nálunk és én nem voltam még hímlős ezért vagyunk kitiltva. Direkt írtam, hogy arra vagyok kíváncsi amikor magzatkárosító vírus van az oviban!!! nem az olyan betegségekre, hogy hányás, hasmenés, meg skarlát... az nem károsítja a magzatot... Kérem olyanok válaszoljanak akik értik a kérdésemet, köszönöm.
2013. jan. 16. 11:40
 5/10 A kérdező kommentje:
Na ide se teszek fel több kérdést! Ti nem tudtok olvasni? Vagy ennyire nem ismeritek a betegségeket? Az első választ köszönöm, abban volt értelem.
2013. jan. 16. 11:42
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora gyökér vagy kérdező!Írtam a skarlát mellett a bárány himlőt is.Értettem a kérdésed.A 9 hónapig szerintem ki se menjetek a lakásból,mert akár a boltban is összeszedhetitek....

Egyébként okozhat gondot



Mi a helyzet a csecsemőkkel, terhes nőkkel? Rájuk nézve fokozott kockázatot jelent a betegség?



A terhes nőkre és magzatukra nézve az első három hónapban minden fertőzés fokozott kockázatot jelent – ebből a szempontból a skarlát sem kivétel, de egyik irányban sem számít annak. Vagyis nem számít extrém rizikófaktornak a várandós anyáknál, és a felnőttek egyébként is kevésbé hajlamosak ilyen típusú streptococcus-megbetegedésre, mint például az óvodások. Elvi szinten persze lehetséges a fertőzés, de az ilyesmi ritka. Az újszülöttek körében szintén nem jellemző a skarlátos megbetegedés.

2013. jan. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Na most háromszor átolvastam a kérdésed, és egy szóval nem írtad benne, hogy még nem voltál bárányhimlős.


Arra meg nincs garancia, hogy nem kapjátok el bárhol.


Egyébként ebben a helyzetben nem kell megvárni "kitiltást", hanem otthon kell tartani a nagyot ahogy kiderül, hogy vírus van.


"Kivédeni" pedig úgy lehetett volna, hogy gyermekvállalás előtt beoltatod magad.

De mivel ez most már nem játszik, ki kell várni a lappangási időt, és imádkozni, hogy ne kapjátok el.


Amúgy meg konzultálj az orvosoddal, nem tudom hányadik trimeszterben vagy, lehet, hogy még így is oltani kéne, de majd ő megmondja, hogy mik a lehetőségeitek.

2013. jan. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudod kivédeni ha nem jár oviba. Én se vittem az enyémet mert nem akartam, hogy elkapjunk valamit.Ennyi.

Amúgy a skarlát nagyon veszélyes terhesen, az egyik legveszélyesebb.

A stílusod meg egész érdekes.

Bolodg, izgalommentes babavárást!

2013. jan. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Amilyen a kérdés olyan a válasz.

Amúgy Te nem tudsz semmit a betegségekről ezer féle van amit elkaphatsz pl.coxackie, pillangó vírus stb.

2013. jan. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Maximum így tudod kivédeni, ahogy írtad: nem viszed oviba a nagyobbat! Én is terhes voltam, mikor 4 gyerkőcömből 3 elkapta a bárányhimlőt, de szerencsére engem már nem veszélyeztetett, mert korábban átestem rajta.

Remélem, nem kaptátok el, és nem is fogjátok! Addig ne vidd oviba, amíg le nem zajlik biztosan!

2013. jan. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!